Reklama

"Batman 2": Czy Barry Keoghan powróci jako Joker?

Nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w "Duchach Inisherin" Barry Keoghan promuje właśnie swój najnowszy film "Saltburn", za który ma szansę na Złoty Glob. Aktor został zapytany o ewentualny powrót w sequelu "Batmana" Matta Reevesa. W superbohaterskim hicie wystąpił w epizodzie jako Joker. Czy powtórzy tę rolę w planowanej kontynuacji?

Pytanie padło podczas rozmowy z "E-Talk". "Nie mogę nic powiedzieć na ten temat" - odparł irlandzki aktor. "Byłoby to ekscytujące, prawda? Zobaczyć, jak Joker powraca".

Po tych słowach Keoghan uśmiechnął się nieśmiało. "Mój uśmiech mówi wszystko, prawda" - zażartował.

Barry Keoghan w "Batmanie"

Początkowo zapowiadano, że Keoghan wcieli się w "Batmanie" w rolę oficera Stanleya Merkla. Było to celowe kłamstwo, mające wprowadzić fanów w błąd. Tych nie udało się jednak oszukać. Informacje, że Keoghan wcielił się w Jokera, pojawiły się w sieci przed premierą filmu w marcu 2022 roku.

Reklama

W "Batmanie" Joker ma jedną scenę. Pod koniec filmu jego główny antagonista, Riddler (Paul Dano), zostaje osadzony w zakładzie dla obłąkanych Arkham. Keoghan gra osobę znajdującej się w celi obok. W napisach końcowych figuruje jako "Nienazwany osadzony w Arkham". Jest jednak jasne, że to najbardziej rozpoznawalny z przeciwników Batmana.

Joker miał pojawić się w jeszcze jednej scenie, w której pomaga Mrocznemu Rycerzowi (Robert Pattinson) rozwiązać jedną z zagadek Riddlera. Tę jednak wycięto. Po premierze filmu udostępniono ją w sieci.

Zdjęcia do sequela "Batmana" rozpoczną się najprawdopodobniej w marcu 2024 roku. Szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy. 

Najnowszy film Keoghana, "Saltburn" Emerald Fennell, będzie dostępny w serwisie streamingowym Amazon Prime Video od 22 grudnia 2023 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Barry Keoghan | Batman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy