Reklama

"Barbie" wyprzedziła "Avengersów"! To najbardziej kasowy film w historii?

Koniec klątwy pandemii. Kina długo nie mogły zachęcić widzów do powrotu. Obecny sezon wakacyjny przyniósł jednak zmiany m.in. za sprawą dwóch, długo wyczekiwanych premier filmowych. Na ekranach królowała głównie "Barbie", która pobiła właśnie kolejny rekord.

"Barbie" nadal zarabia fortunę

4 miliony dolarów, jakie zarobiła "Barbie" w dziewiątym tygodniu wyświetlania go w północnoamerykańskich kinach wystarczyły, by produkcja ta awansowała na liście najbardziej kasowych filmów w Ameryce. Z 626 milionami dolarów na koncie film Grety Gerwig wyprzedził "Avengersów", którzy zarobili o trzy miliony dolarów mniej. Aktualnie "Barbie" zajmuje jedenaste miejsce w tym zestawieniu.

"Barbie" to jak na razie najbardziej dochodowy film tego roku. Ale o awans do pierwszej dziesiątki najbardziej kasowych filmów wszech czasów na rodzimym rynku będzie mu trudno. Aktualnie dziesiąte miejsce na tej liście zajmuje "Jurassic World" z 2015 roku, który zarobił 653 miliony dolarów. Dziewiąty jest "Titanic"(674 miliony), ósmy "Avengers: Wojna bez granic" (674 miliony), a siódmy "Avatar: Istota wody" (684 miliony).

Reklama

"Oppenheimer" i "Barbie" to najlepsze, co od dawna przydarzyło się kinu

Film Grety Gerwig radzi sobie świetnie również na globalnym rynku, gdzie także zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów 2023 roku z miliardem 400 milionami na koncie. W zestawieniu wszech czasów "Barbie" jest aktualnie na czternastym miejscu. Tuż przed są filmy "Kraina lodu 2" (miliard 453 miliony dolarów) oraz "Top Gun: Maverick" (miliard 495 milionów dolarów).

W parze ze świetnymi wynikami kasowymi idą również pochwały ze strony nie tylko widzów i krytyków, ale też innych twórców. Film obejrzał niedawno Richard Linklater, reżyser głośnego "Boyhood". "Film bardzo mi się podobał. Warto obejrzeć go kilka razy. "Oppenheimer" i "Barbie" to najlepsze, co od dawna przydarzyło się kinu" - ocenił w rozmowie z portalem "NME".

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama