Reklama

"Baby Bump" Kuby Czekaja na festiwalu w Wenecji

3 września w ramach 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji odbędzie się światowa premiera filmu "Baby Bump" w reżyserii Kuby Czekaja. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film we wrześniu podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie pokazany zostanie w sekcji "Inne spojrzenie".

Kacper Olszewski w filmie "Baby Bump" - fot. Łukasz Bąk

11-letni Mickey House właśnie przestał być dzieckiem. Nie wie kim jest, nie ma przyjaciół, nie rozumie swojej matki. Nie lubi tego, co się dzieje z jego ciałem. Rzeczywistość i wyobraźnia mieszają się. Zdarzenia w domu i w szkole urastają do rangi sytuacji ostatecznych. Mickey musi znaleźć w sobie siłę, żeby skończyć to, co się zaczęło. Gdzie zaprowadzi go spotkanie z własnym, dojrzewającym ciałem? Dorastanie nie jest dla dzieci.

Reklama

- Chciałem stworzyć film nierealistyczny, w konwencji komiksu o fizycznym dorastaniu - zmieniającym się ciele, które rośnie i przemienia się w potwora. Historia skupia się na cielesności 11-latka i frustracjach, jakich jest przyczyną. Chłopiec nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że transformacja już się rozpoczęła. Ucieka w świat swoich fantazji - okrutną baśń. Tam jego kontakty z rówieśnikami i niepotrafiącą zaakceptować zmieniającego się syna, matką - urastają do rangi ostatecznych. "Baby Bump" to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci - tłumaczy scenarzysta i reżyser Kuba Czekaj.

Główną rolę w "Baby Bump" zagrał 14-letni Kacper Olszewski (w przyszłym roku zobaczymy go także na ekranach kin w filmie "Nigdy tu już nie powrócę"). Nastolatkowi partnerują na ekranie: Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach oraz Caryl Swift.

Kuba Czekaj to absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2010) oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Szkole Wajdy w Warszawie (2011). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009 i 2011).  Jest reżyserem wielokrotnie nagradzanych w kraju i zagranicą filmów krótkometrażowych: "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać" i "Twist & Blood". Czekaj był także finalistą programu Biennale Collage Cinema 2015, odbywającego się w ramach weneckiego Biennale. Jest także twórcą filmowego dyptyku - filmów fabularnych: "Baby Bump" oraz "Królewicz Olch".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Baby Bump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje