Reklama

Reklama

"Avatar" ponownie najbardziej kasowym filmem wszech czasów?

Kolejnym niespodziewanym skutkiem pandemii koronawirusa może być zmiana na szczycie listy najbardziej dochodowych filmów w historii. Aktualnie pierwsze miejsce zajmuje na niej film „Avengers: Koniec gry”. Tuż za nim jest „Avatar”. Teraz oba te filmy trafią do repertuaru ponownie otwartych kin w Chinach.

Kadr z filmu "Avatar"

To może oznaczać, że film Camerona może wrócić na szczyt listy, z którego został zdetronizowany przez komiksowe widowisko braci Russo.

Podczas gdy Europa walczy z koronawirusem, w Chinach, gdzie ta pandemia się zaczęła, sytuacja powoli wraca do normalności. Z tego powodu podjęta została decyzja o ponownym otworzeniu blisko 700 kin na terenie całego kraju.

Jak podaje serwis "The Hollywood Reporter", aby zachęcić widzów do odwiedzania kin, pojawią się w nich z powrotem największe hity ostatnich lat. Wśród tytułów znaleźć można wszystkie cztery części "Avengersów", "Avatara", a także filmy Christophera Nolana -"Incepcję" oraz "Interstellara".

Wyświetlone zostaną również chińskie hity takie jak "Wolf Warrior 2" czy "Wędrująca Ziemia" (w Polsce obydwa można zobaczyć na Netfliksie).

Reklama

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, w której zagraniczne hity wracają na chińskie ekrany. W 2012 roku pokazana tam wersja 3D filmu "Titanic" przyniosła zysk 145 milionów dolarów.

Ta decyzja sprawia, że wyścig o miano najbardziej dochodowego filmu wszech czasów ponownie nabiera rumieńców.

Na razie prowadzi "Avengers: Koniec gry" z zyskiem równym 2 miliardy 798 milionów dolarów. Drugi "Avatar" zarobił 2 miliardy 744 milionów dolarów. Różnica jest niewielka i wszystko może się zmienić. Zależeć to będzie od tego, kiedy filmy trafią do chińskich kin, w ilu z nich będzie można je zobaczyć oraz jak wielu widzów się na nie wybierze.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Avatar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje