Reklama

Reklama

"Atak paniki": Debiut fabularny Pawła Maślony

W Warszawie zakończyły się zdjęcia do filmu Pawła Maślony pod tytułem "Atak paniki". To komediodramat, na który składa się szereg pozornie niezwiązanych ze sobą historii, dla których tytułowy atak paniki jest wspólnym mianownikiem.

W Warszawie zakończyły się zdjęcia do filmu Pawła Maślony pod tytułem "Atak paniki". To komediodramat, na który składa się szereg pozornie niezwiązanych ze sobą historii, dla których tytułowy atak paniki jest wspólnym mianownikiem.
Kadr z filmu "Atak paniki" /materiały prasowe

Jak mówi reżyser filmu Paweł Maślona: "To opowieść o tym jak z pozoru nieistotne w życiu zdarzenia mogą doprowadzić do ogromnych konsekwencji, metaforycznych końców świata".

Scenariusz autorstwa Pawła Maślony, Bartłomieja Kotschedoffa i Aleksandry Pisuli zrobił ogromne wrażenie na producencie filmu Janie Kwiecińskim: "To najlepszy scenariusz jaki czytałem od lat" - przekonuje. "Pogłębione postaci i tragikomiczność historii. Wszystkie, nawet najbardziej dramatyczne zdarzenia w filmie są jednocześnie pełne humoru. Tak jak w życiu, komedia miesza się tu z tragedią" - dodaje producent.

Reklama

Akcja filmu koncentruje się na losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób. "W trakcie oglądania widz zrozumie, że bohaterowie poszczególnych wątków mają ze sobą więcej wspólnego, niż się to mogło wydawać na początku, a ich drogi krzyżują się nieprzypadkowo. Im bliżej końca, tym bardziej oczywiste będzie to, że nie da się tych historii opowiedzieć osobno, bo one potrzebują siebie nawzajem. To kilka historii, ale jeden film. I chcę, aby widz z tym poczuciem wyszedł z kina" - zdradza Paweł Maślona. "Mam nadzieje że jest to film, który zjednoczy zarówno wielbicieli arthouse'u jak i kina komercyjnego" - konkluduje Jan Kwieciński.

W rolach głównych wystąpili: Dorota Segda, Artur Żmijewski, Nicolas Bro, Grzegorz Damięcki, Magdalena Popławska, Mirosław Haniszewski i Andrzej Konopka.

Reżyser i współautor scenariusza Paweł Maślona to zdobywca głównej nagrody za najlepszy krótki metraż na Palm Springs ShortFest. Jego dyplomowy obraz "Magma" zdobył główną nagrodę w Konkursie Młodego Kina podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcześniejszy film "Zaćmienie" zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na Shanghai International Film Festival, a "Tylko dla Obłąkanych" wygrał The Young Talent Award na International Festival of Film Schools w Monachium. Maślona jest także współscenarzystą głośnego filmu Marcina Wrony zatytułowanego "Demon". "Atak paniki" to jego pełnometrażowy debiut reżyserski. Autorem zdjęć jest Cezary Stolecki. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Premiera "Ataku paniki" planowana jest na jesień 2017 roku. Dystrybutorem filmu jest Akson.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Maślona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL