Reklama

"Asymetria": Konrad Niewolski wraca z nowym filmem

Konrad Niewolski, reżyser kultowej "Symetrii", pracuje nad kolejnym filmem . Na pomysł "Asymetrii" wpadł już trzy lata temu.

Konrad Niewolski, reżyser kultowej "Symetrii", pracuje nad kolejnym filmem . Na pomysł "Asymetrii" wpadł już trzy lata temu.
Konrad Niewolski na planie "Asymetrii" /Gałązka /AKPA

"Napisałem pierwotną wersję scenariusza, potem poprosiłem o pomoc scenarzystę 'Kleru' Wojciecha Rzehaka, aby popracował nad nim. Wojtek spojrzał na całość na nowo, uzupełnił tam, gdzie ja się zablokowałem. Wniósł dokładnie to, czego scenariuszowi brakowało" - mówi Konrad Niewolski.

Czy "Asymetria" to ciąg dalszy "Symetrii"? Absolutnie nie! Reżyser podkreśla, że widzowie nie powinni się na to nastawiać. "Odcinam się od tego, bo to będzie dużo lepszy, mocniejszy film. Sam jestem w szoku, jak to wychodzi" - mówi reżyser.

A jednak... W nowym filmie zobaczymy dwie postacie z "Symetrii" - Adolfa i Zborka, czyli Dariusz Biskupskiego i Andrzeja Andrzejewskiego. Oba filmy połączy też temat dobra i zła, system wartości... Jedno jest pewne - możemy się spodziewać mocnego, męskiego kina.

Reklama

"Tak, to męskie kino, ale mężczyźni bez kobiet nie istnieją. Wszystko, co dzieje się w filmie, dotyczy kobiet, albo dzieje się z ich powodu - walka o własną kobietę, ochrona kobiety, relacja dobra i zła w kontekście, gdy ktoś chce skrzywdzić naszą kobietę. Czasami coś, co jest nazywane złem,być może złem wcale nie jest,bo chronimy bliskich" - wyjaśnia Konrad Niewolski.

W główną rolę wcieli się Mikołaj Roznerski, w obsadzie znaleźli się także Jan Frycz, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Paulina Szostak, Mateusz Murański czy raper Popek.

"Obsadę mam rewelacyjną, od najbardziej zdolnych aktorów, poprzez muzyków, zawodników MMA, po naturszczyków. Każda rola to perełka" - dodaje reżyser.

Premiera filmu zaplanowana jest na jesień 2020.


AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Konrad Niewolski | Asymetria
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy