Reklama

"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów": Piotr Adamczyk jako Miniminus

Piotr Adamczyk po raz kolejny zmierzy się z animowaną postacią. W filmie "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" jego głosem przemówi Miniminus, rzymski mozaikarz, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent - mieszkanie na Osiedlu Bogów.

Piotr Adamczyk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów dubbingowych. Pracował przy kilkudziesięciu filmach animowanych. To jego głosem przemawiał Melman w "Madagaskarze", Zygzak McQueen w "Autach", Chuck w "Planecie 51", Lenny w "Rybkach z ferajny", Parys w "Gnomeo i Julia" oraz tytułowany bohater filmu "Szeregowiec Dolot".

Reklama

Teraz usłyszymy go w kolejnej części przygód "Asteriksa i Obeliksa".

"Miniminus, którego gram, jest zwykłym, poczciwym facetem, ale za to świetnie układa mozaiki" - mówi aktor.

"Przy pracy w dubbingu najbardziej ekscytujące jest to, że spotykamy się z wyzwaniami, których nie mamy szansy przeżyć w teatrze czy filmie. Będąc Miniminusem w 'Asteriksie' mam do zagrania ekstremalne emocje: spadają na mnie odłamki skalne, uciekam przed wilkami, próbuję wyważyć drzwi jednym z rzymskich legionistów. To mi się w życiu nie zdarzyło i raczej nie zdarzy, a tutaj tak" - dodaje.

"Biologia naszego ciała jest niezwykle ważna, żeby emocja naszego głosu była wiarygodna. W związku z tym przed mikrofonem wyczyniamy przeróżne rzeczy. Wprawdzie nie umiem rozpłaszczyć się na ścianie, jak mój bohater, ale robię wszystko, co w mojej mocy, żeby poczuć na własnej skórze jak to jest być w tej sytuacji. I o ile bezpieczniej przeżywać to w dubbingowym studio" - wyjaśnia ze śmiechem.

Film "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" zadebiutuje na ekranach polskich kin 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich, jak "Wall-E" i "Odlot".

W duecie jako Asteriks i Obeliks w polskiej wersji językowej zadebiutują Wojciech Mecwaldowski oraz Arkadiusz Jakubik.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje