Reklama

Artur Barciś ma koronawirusa. "Mdłości, ból mięśni, ręce jak z waty"

Artur Barciś, znany telewizyjnej widowni dzięki roli w sitcomie "Miodowe lata", jest zakażony koronawirusem. Aktor poinformował o tym w poetyckiej formie, zamieszczając na swym koncie w YouTubie krótki wiersz o chorowaniu "Obcy".

Artur Barciś na nagraniu zamieszczonym na YouTubie

"Myślisz, że cię to ominie, że ciebie to nie dotyczy. Nie ma go w twojej rodzinie, nie ma go w twojej okolicy. Aż nagle, niespodziewanie, czujesz, że coś się nie zgadza,  że nie smakuje śniadanie, że twoje ciało cię zdradza. Powoli i metodycznie, jak bardzo sprawny mechanizm, wysyła swoje wytyczne, przejmując już twój organizm" - rozpoczyna swój wiersz Barciś., opisując stan infekcji organizmu wirusem.

Reklama

W następnej części nagrania aktor, któremu mówienie sprawia wyraźny wysiłek, dzieli się z widzem opisem objawów koronawirusa.

"Nie, nie ma na niego lekarstw, zmierzysz się z nim samodzielnie. Kaszel od rana do nocy, potem od nocy do rana będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek, a suchy kaszel jak z procy odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni i głowy, nogi i ręce jak z waty. Obcy się wybrał na łowy i wali do ciebie z armaty. I będzie się bawił długo, nie licz, że cię porzuci. Dziś ty jesteś jego sługą, masz tańczyć, jak ci zanuci. Więc będziesz robił, co każe" - deklamuje Barciś.

Aktor zwraca również uwagę na fakt dojmującej samotności osób przechodzących koronawirusa.

"Zwiniesz się w rogu pokoju, a on ci wtedy pokaże, w jakim jest dzisiaj nastroju. Samotność dobije cie z boku, choć masz przyjaciół, rodzinę, nikt cię nie wyrwie z rynsztoku ani na jedną godzinę" - recytuje Barciś.

Aktor kończy swój wiersz apelem.

"Nie zwierzam się, by narzekać, nie chcę współczucia nad głową. To apel mój, byś nie czekał, że będzie bezobjawowo" - przestrzega Barciś.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Artur Barciś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje