Reklama

Reklama

Apel DiCaprio podczas Złotych Globów

Na gali rozdania Złotych Globów, która odbyła się 10 stycznia, Leonardo DiCaprio miał powody do świętowania. Aktor został wyróżniony za swoją kreację w filmie "Zjawa". Podczas przemówienia, DiCaprio nie omieszkał zaapelować do światowej społeczności o rozwiązanie ważnego społecznego problemu.

Leonardo DiCaprio ze Złotym Globem za film "Zjawa"

"Chciałbym cieszyć się tą nagrodą razem ze wszystkimi rdzennymi mieszkańcami Ameryki i wszystkimi wymierającymi społecznościami na świecie. Pora abyśmy wyciągnęli wnioski z historii i bronili zagrożone ziemie. Zagrożone przez interesy korporacji i ludzi, którzy chcą wykorzystać słabszych. Już czas abyśmy usłyszeli głos zagrożonych ludów i ochronili naszą planetę dla przyszłych pokoleń" - powiedział aktor w swoim przemówieniu.

DiCaprio od lat angażuje się w projekty społeczne, które mają na celu ochronić słabszych i wyzyskiwanych. Jego fundacja zajmuje się miedzy innymi ochroną wymierających gatunków, walką z globalnym ociepleniem i promocją odnawialnych źródeł energii.

Reklama

Według doniesień, przy pracy nad filmem "Zjawa" aktor poczuł wyjątkową bliskość z rdzennymi mieszkańcami Kanady. Zdjęcia do filmu kręcone były bowiem na terenie rezerwatu, który jest zamieszkiwany przez wymierające plemię Indian.       

Polska premiera filmu "Zjawa" już 29 stycznia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje