Reklama

Antoni Pawlicki ma powody do dumy

Jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów, Antoni Pawlicki, obchodzi we wtorek, 22 października, 30. urodziny. Artysta ma powody do dumy: jak na tak młody wiek, jego filmografia jest imponująca. Najnowszy obraz z jego udziałem trafi na ekrany kin 15 listopada.

Ten wysoki, ciemnooki brunet zawładnął sercami Polek. Jego facebookowy "Fanpage" ma już ponad 12 tys. "lajków". Dziewczyny nie mogą doczekać się kolejnych odcinków serialu z Pawlickim, a także najnowszego filmu, który niebawem pojawi się w kinach.

Reklama

"Zwiastun kilka razy dziennie oglądam i nagle wydaje mi się, że 15 listopada to cholernie odległa data..." - pisze jedna z internautek.

Aktor zawita niebawem na ekranach kin w filmie "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Obraz opowiada o życiu cygańskiej poetki Bronisławy Wajs-Papuszy. Pawlicki wciela się tam w poetę Jerzego Ficowskiego.

Pawlicki uczęszczał do klasy artystycznej w liceum im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. W 2001 roku zdał pomyślnie egzaminy na wydział aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie.

Już na studiach pokazał światu swój talent, który zapewne odziedziczył po babci, aktorce Barbarze Rachwalskiej, o której napisał nawet pracę magisterską.... W 2005 roku zagrał główną rolę w nagradzanym filmie Sławomira Fabickiego "Z odzysku".

Po tej przygodzie Pawlicki ponad rok czekał na kolejne propozycje. Role zaczęły się pojawiać, gdy młody aktor ukończył studia. Do tej pory, można było oglądać go m.in. w takich filmach jak: "Katyń" Andrzeja Wajdy, "Jutro idziemy do kina" Michała Kwiecińskiego, "Ostatnia akcja" Michała Rogalskiego, "Drzazgi" Macieja Pieprzycy oraz "Big Love" Barbary Białowąs.

Na co dzień aktor pojawia się także na małym ekranie w serialu "Komisarz Aleks", do którego dołączył w 2013 roku. Do niedawna widzowie podziwiali go także w serialu wojennym "Czas honoru".

Pawlicki dobrze wie, że zawód aktora, to nie jest prosta sprawa.

"Nauczyłem się tej huśtawki, żyję nią. Całe moje życie po szkole teatralnej tak wygląda. Jest sezon, kiedy pracuję dzień w dzień, od świtu do późnej nocy. I tak przez parę miesięcy. A potem przez kolejne dajmy na to pięć, nie robię nic. To mnie rozwala, ale muszę się jakoś pozbierać" - wyznał w wywiadzie dla "Gali".

Kiedy aktor ma wolne może poświęcić się swoim pasjom, m.in. podróżom, które są dla niego jednym z najważniejszych aspektów życia. Zimą fanki aktora mogą zobaczyć go na stoku narciarskim, a latem na otwartym morzu. Narciarstwo i żeglarstwo, to największe pasje artysty...


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 30. urodziny | Antoni Pawlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje