Reklama

Reklama

​Anne Hathaway: Kobieta o wielu twarzach i... akcentach

W "Oszustkach", komedii, która wchodzi do kin 21 czerwca, Anne Hathaway wciela się w sprytną złodziejką, która wyłudza pieniądze od bogatych mężczyzn. Jej postać jest jak kameleon. Musi nakładać rozmaite maski, posługiwać się różnymi języki i akcentami.

Anne Hathaway na premierze filmu "Alicja po drugiej stronie lustra" w Hollywood (2016)

Akcja "Oszustek" rozgrywa się na riwierze francuskiej. Josephine, grana przez Anne Hathaway i Penny - w tej roli Rebel Wilson, to dwie oszustki, które zarabiają na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn. Obiektem ich rywalizacji staje się amerykański milioner, Alex Sharp, twórca popularnej aplikacji.

Josephine ma wygląd i maniery arystokratki, a w przekrętach pomagają jej lokaj Albert (Nicholas Woodeson) i skorumpowana kapitan miejscowej policji, Brigitte Desjardins (Ingrid Oliver). Ale to, rzecz jasna, Josephine jest mózgiem tych fantastycznie lukratywnych oszustw. Tworzy postaci, w które się wciela, by nabierać naiwnych mężczyzn.

Reklama

Bohaterka grana przez Hathaway w różnych swoich wcieleniach musi posługiwać się nie tylko różnymi akcentami, ale i językami.

"W tym filmie mam angielski, niemiecki i australijski akcent. Mówię też po francusku, a nawet po duńsku. To chyba nic dziwnego, że byłam trochę przestraszona. Bałam się, że w którymś momencie będę miała blokadę, albo się pomylę" - wyjaśniała aktorka.

Hathaway wprawiała ekipę filmową w radosny nastrój. Komplementował ją reżyser Chris Addinson: "Jest elegancka, a przy tym obdarzona, także poza planem, prawdziwym poczuciem humoru i umiejętnością szybkiej reakcji. Gdy ja i Jac (Schaeffer - scenarzysta) obserwowaliśmy jej grę na monitorach, często w tym samym momencie skręcaliśmy się ze śmiechu".

Druga filmowa oszustka, Penny, jest o wiele skromniej sytuowana od Josephine. Poznajemy ją, gdy w nowojorskim barze nacina chłopaka na 500 dolarów. Ale sukces jest względny - ściga ją policja. To dlatego musi zmienić otoczenie i trafia do Francji. W pociągu poznaje Josephine. Penny zostaje jej uczennicą. Odbiera lekcje na temat tego, jak się ubierać, pić szampana, itd. Ale jest trudnym żywiołem do opanowania, wprowadza chaos, gdzie tylko się da.

W Penny wciela się Rebel Wilson, Australijka znana zwłaszcza z występu w "Druhnach".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Anne Hathaway

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje