Reklama

Reklama

Anna Wendzikowska u boku Jima Carreya

Anna Wendzikowska zakończyła pracę na planie amerykańskiego thrillera "True Crimes". Dziennikarka zagrała u boku hollywoodzkich gwiazd - Jima Carreya i Charlotte Gainsbourg. Twierdzi, że było to bardzo ciekawe i zupełnie niestresujące doświadczenie. Zapewnia też, że chętnie ponownie pojawiłaby się na planie filmowym, choć jej głównym zajęciem jest dziennikarstwo.

Anna Wendzikowska w filmie "True Crimes" zagrała dziennikarkę

"True Crimes" to amerykański thriller psychologiczny, do którego zdjęcia kręcone są w całości w Krakowie. Scenariusz inspirowany jest reportażem Davida Granna dla gazety "The New Yorker". Dziennikarz opisał w nim historię Krystiana Bali, skazanego w 2007 roku na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo domniemanego kochanka swojej żony. W rolach głównych występują hollywoodzkie gwiazdy - Jim Carrey i Charlotte Gainsbourg.

- Miałam wielkie szczęście i zaszczyt zagrać w filmie "True Crimes", który powstaje właśnie w Krakowie. Już zagrałam, także mam już to doświadczenie za sobą, bardzo było fajnie - mówi Anna Wendzikowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Reklama

Za reżyserię "True Crimes" odpowiedzialny jest Alexandros Avranas, a autorem zdjęć jest Michał Englert. Oprócz hollywoodzkich gwiazd w filmie występują także polscy aktorzy, m.in. Agata Kulesza, Zbigniew Zamachowski, Anna Polony i Robert Więckiewicz. Anna Wendzikowska wciela się w nim w postać dziennikarki. Aby dostać tę rolę, musiała wziąć udział w castingu, w którym uczestniczyła także Anna Mucha.

- Nie wiem, kogo pokonałam, bo to nie było tak, żebym się z kimś w korytarzu spotkała. Natomiast jest to rola dziennikarki, więc jak najbardziej pasująca do mojego doświadczenia. Zupełnie nie było to dla mnie stresujące, bo miałam poczucie, że jestem w swoich butach - mówi Anna Wendzikowska.

Gwiazda koncentruje się obecnie na pracy dziennikarskiej, karierę zawodową zaczynała jednak jako aktorka. Studiowała w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny Jana Machulskich w Warszawie, na dużym ekranie można ją było oglądać w takich filmach, jak "Nienasycenie", "Show" i indyjskim "Bangistanie". Występowała również w serialach, m.in. w "Kryminalnych", "Klanie" oraz "M jak miłość". Od kilku lat jednak, jak sama twierdzi, aktorstwo traktuje hobbystycznie. Zapewnia jednak, że nie zamierza z niego rezygnować.

- Jeżeli pojawią się jakieś ciekawe projekty, to dlaczego nie. Lubię kolekcjonować doświadczenia, więc każda nowa rzecz jest taką cenną perłą w moim pudełeczku wypełnionym różnymi doświadczeniami. Nie zamykam się na to, ale jest to moja działalność poboczna - mówi Anna Wendzikowska.

Premiera filmu "True Crimes" planowana jest na 2016 rok. Cały czas można też oglądać Annę Wendzikowską w serialu "M jak miłość"]", w którym od 2011 roku wciela się w postać Moniki Ochman.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje