Reklama

Anna Wendzikowska odsłania kulisy Hollywood

Jakie naprawdę są gwiazdy światowego kina? Jak od kulis wygląda praca dziennikarza show-biznesowego? Odpowiedzi na te pytania przynosi książka Anny Wendzikowskiej.

Książka Anny Wendzikowskiej nosi tytuł "Pytania o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic". Autorka dzieli się swoją szeroką wiedzą na temat świata show-biznesu. Wiedzą, którą w przeciągu kilku lat zdobyła, pracując w "Dzień Dobry TVN" jako dziennikarka od zadań specjalnych - nieustannie podróżująca do Londynu, Los Angeles i Nowego Jorku, by przeprowadzać wywiady z gwiazdami, które promują swoje nowe filmy.

Reklama

Zmiany w książce wprowadzane były jeszcze na chwilę przed jej wydrukiem. "W trakcie jej pisania zaproponowano mi np. wywiad z Bradem Pittem, o którym zawsze marzyłam. Oczywiście musiałam go dołączyć" - opowiada w rozmowie z PAP Life Wendzikowska.

Ostatecznie książka jest dosyć zróżnicowana. "Opowiadam o tym, jak doszło do tego, że zaczęłam robić to, co robię obecnie. Później wyjaśniam, jak organizowane są wywiady z gwiazdami i jaki zazwyczaj mają przebieg" - zdradza dziennikarka.

"Dużo jest o samych gwiazdach. Charakteryzuję wielu z hollywoodzkich aktorów. Przywołuję wywiady, które z jakiegoś powodu najbardziej zapadły mi w pamięć (największe rozczarowanie - Robert Pattinson, najważniejsze spotkanie - Leonardo DiCaprio...). Jest też część w formie bloga czy też pamiętnika z opisem zdarzeń, które działy się w moim życiu między 2008 i 2014 rokiem" - dodaje Wendzikowska.

Pytana o wywiady, które przeprowadzała już po zamknięcia pracy nad książką, ubolewa, że nie udało się jej dołączyć rozmowy z Hugh Grantem: "Był najbardziej złośliwym rozmówcą, jakiego kiedykolwiek miałam. Na przykład podeszłam do niego, podałam mu rękę, a on do mnie: 'Ale masz słaby uścisk dłoni, jak mięczak'. Mi to nie przeszkadzało. To miła odmiana po Amerykanach, którym wszystko się podoba".

"Później rozmawialiśmy o rodzicielstwie. Poprosiłam go, by podzielił się swoimi doświadczeniami, bo sama spodziewam się dziecka. Powiedział: 'Wychowanie dzieci jest strasznie trudne, nie dasz rady'. Przez cały czas była to rozmowa w tym stylu" - wspomina dziennikarka.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje