Reklama

Reklama

Anna Korcz: Najlepszy sernik w mieście

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. Restauracje i kawiarnie są zamknięte dla gości, mogą sprzedawać jedynie posiłki na wynos. Wydawać by się mogło, że w sytuacji, gdy wielu właścicieli lokali gastronomicznych żali się na rażący dochodów i z lękiem patrzy w przyszłość, nikt nie będzie chciał inwestować w ten biznes. Ale na taki właśnie krok zdecydowała się gwiazda "Na Wspólnej", która otworzyła kawiarnię połączoną ze sklepem Moje Smaki Anna Korcz.

Anna Korcz

Swoją kawiarnię Anna Korcz otworzyła tuż przed świętami. Choć działający na warszawskim Mokotowie lokal działa zaledwie kilkanaście dni, ma już grono wiernych fanów. Po ciasta i mięsa pieczone według domowych przepisów przychodzi tam wiele gwiazd, m.in. Joanna Koroniewska, Dorota Stalińska, Barbara Kurdej-Szatan i Joanna Racewicz. Ta ostatnie zachwyciła się smakiem wegańskiego sernika.

"Z miłości do ludzi, wiary w dobro i nadziei na lepsze czasy - Anna Korcz stworzyła miejsce, które pachnie kawą i najlepszym sernikiem w mieście... (...) Sernik bez jajek, mleka i śmietany nie miał sobie równych" - napisała na instagramie dziennikarka.

Reklama

Skąd wziął się pomysł na lokal z domowymi wypiekami? Anna Korcz zdradziła to na stronie swojej kawiarni: "Najprawdopodobniej każdy z Was ma swoje wspomnienia z dzieciństwa. Niektóre z nich pamiętamy dzięki naszym bliskim, a niektóre, tak jak na przykład smaki, pamiętamy z autopsji. Jedno jest pewne, ani jednych, ani drugich, nikt nam nigdy nie zabierze. Właśnie tymi drugimi postanowiłam się podzielić z Wami. Smaki! Cóż to były za smaki !!! (...) Moi ukochani Dziaduniowie prowadzili, jak na czasy PRL-u, dosyć wykwintną kuchnię. Babunia próbowała dogodzić podniebieniu swojego ukochanego męża. Pamiętam zapach cudownych zup, mięs i ciast" - wspomina aktorka.

Anna Korcz nie jest jedyną gwiazdą, która w czasie pandemii zdecydowała się na otwarcie nowego lokalu gastronomicznego, mimo że może on działać tylko w ograniczonym zakresie. W październiku zeszłego roku powstało bistro Słodki Słony Familia, otwarte przez Magdę Gessler i jej syna Tadeusza Mullera.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Anna Korcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama