Reklama

Anna Kendrick: Dla kobiet i mężczyzn

Dyrektorzy castingów zgodnie podkreślają, iż siła Anny Kendrick (163 cm wzrostu) leży w tym, że - co niezwykle rzadkie - wzbudza ona sympatię zarówno widzów płci męskiej, jak i żeńskiej. Kobietom podoba się jej poczucie humoru, intelekt i pewność siebie. Mężczyźni z kolei postrzegają ją jako dziewczynę idealną: ładną, ale nie niedostępną; inteligentną, ale w pewnych okolicznościach zdolną wychylić do dna szklankę whiskey. Z okazji 35. urodzin aktorki przypominamy jej najważniejsze ekranowe wcielenia.

Anna Kendrick obchodzi 35. urodziny

Anna Kendrick zaczęła grać już jako dziesięcioletnia dziewczynka. Regularnie jeździła z rodzicami na castingi do Nowego Jorku.

Reklama

W 1998 r. zadebiutowała na Broadwayu w musicalu "High Society" w roli młodej Dinah - występ ten przyniósł jej nominację do nagrody Tony (była drugą najmłodszą osobą w historii nominowaną do tego prestiżowego wyróżnienia). Jej ekranowym debiutem była muzyczna komedia "Letni obóz" (2003), uwagę zwróciła jednak na siebie dopiero cztery lata później w niezależnym komediodramacie "Rocket Science".

W 2008 roku Kendrick znalazła się w obsadzie kinowej sagi "Zmierzch". Jako Jessikę Stanley oglądaliśmy ją w czterech filmach serii, zabrakło jej jednak w pożegnalnym obrazie "Saga 'Zmierzch'. Przed świtem. Część 2".

- To trochę dziwne uczucie. Ta seria na dobre wpisała się już przecież w moje życie - mówiła Kendrick. - To tak, jakby ktoś zamknął twoją ulubioną restaurację. Ale nie rozpaczam z tego powodu. Po prostu od czasu do czasu muszę przypominać sobie, że to już rozdział zamknięty - dodawała aktorka.

W rozmowie z magazynem "Vanity Fair" aktorka zdradziła jednak, że czas spędzony na planie serii był "koszmarem", a doświadczenie to może określić mianem "traumatycznego".

Największym sukcesem w dotychczasowej karierze Anny Kendrick pozostaje rola w korporacyjnej nowicjuszki filmie "W chmurach". Kendrick otrzymała za ten występ nominację do Oscara w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa", przegrała jednak rywalizacje o statuetkę Akademii z Mo'Nique ("Hej, skarbie").

- Najbardziej zachwycające jest w niej to, że faktycznie jest taka, jak o niej mówią - wyznaje Jason Reitman, reżyser "W chmurach". - Ma zarówno talent komediowy, jak i dramatyczny. Fajnie się przebywa w jej towarzystwie: mówi szybko i zdecydowanie, jest świadoma własnej wartości... Po prostu równy z niej gość!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anna Kendrick

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje