Reklama

Animowany smok podbije kina?

Tytułowa bohaterka filmu "Czarodziejka Lilli: Smok i magiczna księga", to zwykła dziewczynka, bez magicznych mocy, która ma całkiem zwyczajnych przyjaciół i codzienne szkolne problemy. Ale gdy w jej ręce wpadnie Księga Zaklęć, będzie musiała nauczyć się obchodzić z magią - a pomoże jej w tym smok Hektor.

Pracując nad Hektorem, twórcy starali się nawiązać do najlepszej komputerowej szkoły animacji - filmów Disneya i Pixara.

- Tak sympatycznej postaci w filmie dawno nie było, Hektor jest śmieszny, miły, ciepły, pozytywny - mówi Zbigniew Suszyński, użyczający mu głosu w polskiej wersji językowej.

- Ma świetny kontakt z bohaterką, Lilli, jest bardzo pomocny i życzliwy. Ma dużo uroku, to jedna z najfajniejszych postaci, jakie zdarzyło mi się dubbingować, a było ich wiele. Dodam, że jest łasuchem i często burczy mu w brzuchu! - opowiada o nim aktor.

Reklama

Rzeczywiście, Hektor ma, oprócz charakteru rozrabiaki, znaczącą słabość - uwielbia jeść i stale walczy z nadwagą.

- To mały, słodki, zielony smok, który zawsze powoduje spore szkody i mnóstwo zamętu. Żeby mi pomóc go sobie wyobrazić, na planie stał często animator z kukiełką - wyjaśnia grająca Lilli, Alina Freund.

- Film ma bardzo ciepły i wesoły klimat, ale nie jest przeładowany efektami specjalnymi, co jest na pewno dużym plusem tej historii - uzupełnia Suszyński.

Obraz zrealizowano na podstawie popularnej serii znanych i w Polsce książek. Na świecie sprzedano już ponad dziesięć milionów egzemplarzy tych opowieści.

Fabuła filmu rozpoczyna się, gdy w życiu starej czarownicy Surulundy nagle zaczyna dziać się zbyt wiele. Zły czarodziej Hieronim wkradł się podstępnie do jej chatki i próbował wykraść Księgę Zaklęć. Całe szczęście, że był tam też jej mały smok Hektor. Poza tym Surulunda musi znaleźć następczynię. Na poszukiwania wysyła Hektora, który wraz z magiczną księgą trafia do domu Lilli. Kiedy dziewczynka poznaje zaklęcia, wszystko staje na głowie!

"Czarodziejka Lilli: Smok i magiczna księga" w kinach już od 28 maja:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziewczynka | smoki | księga | Animowany | smok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy