Reklama

"Angry Birds Film" na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

W piątek, 27 maja, w ramach imprez towarzyszących Festiwalowi Muzyki Filmowej w Krakowie, odbędzie się specjalny pokaz filmu "Angry Birds" - kinowej odsłony popularnej gry na telefony komórkowe. Po seansie odbędzie się spotkanie z kompozytorem muzyki do tej animacji - Heitorem Pereirą.

Kadr z animacji "Angry Birds Film"

W grudniu 2009 roku ludzie na całym świecie zaczęli masowo ściągać na swoje telefony nową grę, stworzoną przez fińskie studio Rovio Mobile. Tak zaczął się globalny fenomen Angry Birds, które wkrótce stały się najczęściej ściąganą grą w historii (ponad 3 miliardy pobrań).

Zjawisko zainteresowało, naturalnie, producentów filmowych, w tym słynnego Jona Cohena ("Jak ukraść księżyc?"), który od razu zobaczył w grze materiał na kinowy przebój. Do stworzenia scenariusza zaproszono Jona Vittiego, który odpowiedzialny jest za sukces "Simpsonów", "Alvina i wiewiórek" czy "Epoki lodowcowej". Inspirowany grą komediowy film animowany odpowie na pytanie, dlaczego tytułowe Angry Birds stały się takie "angry".

Reklama

Muzykę do filmu napisał Heitor Pereira, który będzie gościem pokazu w Kinie Pod Baranami. Brazylijski muzyk i kompozytor znany jest ze współpracy z takimi gwiazdami światowej sceny muzycznej, jak zespół Simply Red, Elton John, Rod Stewart czy Jack Johnson. Ponadto Heitor Pereira jest jednym z uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który w sobotę, 28 maja, będzie gościem wydarzenia specjalnego FMF, czyli Gali Muzyki Filmowej: Animacje w TAURON Arenie.

Pełnometrażowa animacja "Angry Birds Fiolm" zostanie wyświetlona w piątek, 27 maja, o godz. 17.00 w Kinie Pod Baranami w formacie 2D z polskim dubbingiem.
INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Angry Birds Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje