Reklama

Angelina Jolie jako Diabolina

Jedna z największych gwiazd Hollywood, Angelina Jolie, zagrała główną rolę w baśni filmowej "Czarownica". Obraz wejdzie do polskich kin w maju.

"Czarownica" to film zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej "Śpiącej Królewny" - Diaboliną, która do dziś jest jednym z najbardziej znanych bajkowych, czarnych charakterów.

Reklama

"Jako mała dziewczynka uwielbiałam Diabolinę. Była moją ulubioną postacią Disneya. Jednocześnie bałam się jej i ją kochałam" - mówi Angelina Jolie, która w "Czarownicy" wciela się w główną rolę.

Także producent Joe Roth jest fanem tej disneyowskiej postaci. "Zawsze wiedzieliśmy, że Diabolina ma serce z kamienia. Ten film odpowiada na pytanie: 'Dlaczego?'. Chciałbym, żeby widzowie poczuli, że wchodzą do świata, którego nigdy wcześniej nie znali i że nikogo nie należy z góry spisywać na straty" - tłumaczy Roth.

W "Czarownicy" widzowie poznają Diabolinę oraz dowiedzą się, co sprawiło, że jej serce zamieniło się w kamień.

"Kierowana żądzą zemsty i chęcią obrony swojej położonej pośród wrzosowisk krainy, Diabolina rzuca urok na nowonarodzoną królewską córkę Aurorę. Dziewczynka dorastając, trafia w sam środek zażartego konfliktu pomiędzy królestwem lasu, które z czasem pokochała, a królestwem ludzi - będącym jej schedą. Diabolina orientuje się, że to Aurora może zapewnić pokój ich krainom i chcąc nie chcąc, podejmuje nieodwracalne działania" - piszą twórcy filmu.

"Czarownica" to reżyserski debiut Roberta Stromberga, który otrzymał Oscary za scenografię do filmów "Avatar" oraz "Alicja w Krainie Czarów". Scenariusz napisała Linda Woolverton.

Obok Angeliny Jolie, która jest też producentem wykonawczym tego filmu, wystąpili m.in. Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple oraz Lesley Manville. "Czarownica" wejdzie do polskich kin 30 maja.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Czarownica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje