Reklama

Angelina Jolie i jej nowy film

Trwają prace nad filmem "Unbroken", który reżyseruje Angelina Jolie. To opowieść o życiu olimpijczyka Louisa Zamperiniego, który w czasie II wojny światowej służył w lotnictwie i po katastrofie samolotu przez ponad miesiąc dryfował na tratwie po Pacifiku. Studio Universal Pictures, w którym film powstaje, ujawnił pierwsze fragmenty tej niezwykłej produkcji.

Główną rolę w "Unbroken" gra Jack O'Connell. Autorami scenariusza są wybitni hollywoodzcy twórcy - bracia Joel i Ethan Coen.

Reklama

Dramat poświęcony życiu Louisa "Louie" Zamperiniego jest adaptacją bestsellerowej powieści "Niezłomny" Laury Hillenbrand.

Od chwili opublikowania, książka była ponad 145 tygodni na liście bestsellerów "The New York Timesa", przez 14 tygodni zajmując pierwsze miejsce. Na świecie sprzedano ponad 3,5 mln jej egzemplarzy. "Unbroken" została uznana za Najlepszą Powieść Non-Fiction Roku przez magazyn "Time" i zdobyła nagrodę dla Książki Roku przyznawaną przez "Los Angeles Times".

W młodości Louis Zamperini był na bakier z prawem, odnalazł jednak swoje powołanie w sporcie, zostając jednym z najwspanialszych biegaczy i robiąc furorę na olimpiadzie w Berlinie w 1936 roku.

Choć panicznie bał się latać, gdy wybuchła druga wojna światowa, zaciągnął się do lotnictwa. Jego samolot rozbił się jednak i mężczyzna spędził 47 dni dryfując po Pacifiku. Następnie trafił do japońskiego obozu jenieckiego, gdzie był torturowany.

Angelina Jolie i Lous Zamperini to sąsiedzi w Hollywood Hills. Zaprzyjaźnili się, kiedy podczas wielu miesięcy przygotowań aktorka wysłuchała opowieści o niezwykłych wydarzeniach, jakie miały miejsce w życiu tego biegacza olimpijskiego i bohatera wojennego.

"Jestem zaszczycona, że mogę pokazać historię Louisa na ekranie. Sprawił, że jestem lepszą osobą" - powiedziała Angelina Jolie.

Louis Zamperini przyznał, że "Angelina to wulkan energii". "Wiem, że opowie tę historię w odpowiedni sposób" - stwierdził.

W ujawnionym przez Universal Pictures fragmencie filmu można zobaczyć archiwalne zdjęcia z otwarcia olimpiady w 1936 roku, w które został wkomponowany Jack O'Connell, wcielający się w głównego bohatera.

"Unbroken" ma trafić na ekrany kin w Boże Narodzenie 2014 roku.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zdecyduj kto dostanie Oscara!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje