Reklama

Reklama

Andrzej Chyra zagra alfonsa

Andrzej Chyra wciela się w postać uwikłanego w toksyczny romans człowieka z półświatka w kręconym w stolicy polsko-norweskim filmie "Warszawa". Zdjęcia potrwają do niedzieli - poinformowała odpowiedzialna za promocję filmu Anna Palowicz.

"Warszawa", reżyserowana przez Norwega Leiva Igora Devolda, z polsko-norweską obsadą, to opowieść o poszukiwaniu wolności i drodze do wewnętrznej przemiany, w której miasto stanowi tło dla niezwykłego spotkania, zmieniającego życie bohaterów.

"Historia ta, z elementami czarnej komedii, opowiada o zderzeniu między polskim i norweskim środowiskiem, o spotkaniu dwójki ludzi z zupełnie innych światów, którzy odnajdują w sobie podobieństwa" - wyjaśniła Palowicz.

Główny bohater, 45-letni norweski yuppie (w jego roli ceniony aktor z Norwegii Mads Ousdal), znajduje się w dramatycznym momencie życia. Myśli o popełnieniu samobójstwa.

Reklama

"Nie bardzo wiedząc, jak się do tego zabrać, uznaje, że Janina (Sylwia Juszczak), polska prostytutka, będzie najlepszym źródłem wiedzy i narzędzi. Robert nie spodziewa się, że zamiast 'łatwego wyjścia' otrzyma szansę na nowe życie. Nim jednak przejdzie przemianę, na swojej drodze przez Warszawę spotka kilka malowniczych postaci, między innymi Aleksandra, granego przez Andrzeja Chyrę" - czytamy w opisie fabuły.

Aleksander to "warszawski alfons, postać z półświatka, uwikłany w toksyczny romans z kobietą, która chce się od niego uwolnić, ale niestety nie potrafi tego zrobić sama; Aleksander wchodzi w konflikt z głównym bohaterem, ich starcie jest jednym z motywów przewodnich filmu" - wyjaśniła Palowicz.

Reżyser Leiv Igor Devold, mówiąc o tej historii, podkreślił: "Wszyscy mamy doświadczenia ciężkich chwil, które mogą wydać się nie do pokonania. Gdy je pokonamy, najczęściej czynią nas silniejszymi. Takie doświadczenia pozwalają spojrzeć na życie z nowej perspektywy, odnaleźć nową głębię. Swego rodzaju przebudzenie może dać nam zdolność do sprostania nowym wyzwaniom".

Autorem zdjęć do "Warszawy", realizowanych od 27 sierpnia, jest Szymon Lenkowski. Film zapowiadany jest przez twórców jako średniometrażowy. Premierę zaplanowano na wiosnę 2013 r.

W 2003 r. film fabularny pod tym samym tytułem - "Warszawa" - w którym miasto było jednym z bohaterów opowiadanej historii, zrealizował polski reżyser Dariusz Gajewski. W "Warszawie" Gajewskiego zagrała m.in. Agnieszka Grochowska. Film zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Chyra | zagranie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy