Reklama

Reklama

Amy Adams o roli w serialu "Ostre przedmioty": Ona ma zawsze kaca

"Rola Camille zabrała mnie kilkakrotnie na skraj przepaści" - mówi o swej roli w serialu "Ostre przedmioty" Amy Adams. Hollywoodzka gwiazda opowiedziała o pracy na planie produkcji HBO.

"Rola Camille zabrała mnie kilkakrotnie na skraj przepaści" - mówi o swej roli w serialu "Ostre przedmioty" Amy Adams. Hollywoodzka gwiazda opowiedziała o pracy na planie produkcji HBO.
Amy Adams jako Camille Preaker w serialu HBO "Ostre przedmioty" /materiały prasowe

"Ostre przedmioty" to ośmioodcinkowy miniserial HBO, opowiadający historię dziennikarki Camille Preaker, która zostaje wysłana do rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby zebrać materiały do reportażu o dwóch zaginionych i zamordowanych dziewczynkach.

W postać Camille Preaker rewelacyjnie wcieliła się hollywoodzka aktorka Amy Adams, znana z ról w takich filmach, jak "Nowy początek", "American Hustle", "Człowiek ze stali" czy "Zwierzęta nocy".

Amy Adams o pracy na planie serialu "Ostre przedmioty" opowiedziała w rozmowie z Arturem Zaborskim. Cały wywiad można przeczytać w sierpniowym magazynie "Pani".

Reklama

"Podoba mi się to, że ten serial dotyka bardzo poważnych kwestii, w tym uzależnienia od alkoholu, który stał się dla mojej bohaterki tłumikiem emocji i pomaga jej jakoś przetrwać. (...) Dużo czytałam o różnych stopniach upojenia alkoholowego i zdałam sobie sprawę, że moja bohaterka pije, żeby się emocjonalnie ustabilizować. Ona zawsze ma kaca" - wyjaśnia aktorka.

O roli Camille mówi, że zabrała ją "na skraj przepaści".

"Metoda reżysera Jeana-Marca Valléego jest taka, że aktor ma po prostu przeżywać to, co jego bohater, a to jest bardzo obciążające. Robi dużo dubli, więc w pewnym momencie aktor rzeczywiście zaczyna oddychać tym samym powietrzem, co postać, którą gra. Czułam ciągły dyskomfort, bo seksualność Camille czy jej sposób przepracowywania emocji są zupełnie inne od moich. Ale wierzę, że praca w pewnej niewygodzie przynosi efekty" - opowiada.

Amy Adams dodaje, że jest wielką fanką Gillian Flynn ("Zaginiona dziewczyna") - to na podstawie jej powieści powstał scenariusz serialu "Ostre przedmioty".

"Przeczytałam wszystkie jej książki. Przez jakiś czas byłam zaangażowana w ekranizację 'Mrocznego zakątka', ale na świat przyszło moje dziecko i pomyślałam sobie, że to nie jest dobry moment na wchodzenie w rejony, o których wspomniałeś [autoagresja, alkoholizm - red.]. Dużo potem myślałam o tej decyzji i ostatecznie doszłam do wniosku, że jeśli będę unikała pewnych obszarów aktorstwa, przestanę dobrze wykonywać swoją pracę".

W serialu występują również: Patricia Clarkson, Eliza Scanlen, Chris Messina i Matt Craven. W pracach nad scenariuszami odcinków brały udział Marti Noxon, showrunnerka tego serialu oraz autorka powieści Gillian Flynn. Produkcję wyreżyserował Jean-Marc Vallée ("Wielkie kłamstewka").

"Ostre przedmioty" można oglądać w HBO i HBO GO.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amy Adams | HBO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL