Reklama

Allen nagrodzony przez scenarzystów

Woody Allen otrzymał w niedzielę, 19 lutego, nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny od Gildii Amerykańskich Scenarzystów (Writers Guild of America, WGA). Wyróżniono także twórców "Spadkobierców".

Allen zdobył nagrodę za scenariusz do swojego najnowszego filmu "O północy w Paryżu". Co ciekawe, była to już jego piąta statuetka, a 19 nominacja do WGA.

Reklama

Poprzednie nagrody zdobywał za scenariusze do produkcji: "Annie Hall" (1977), "Danny Rose z Broadwayu" (1984), "Hannah i jej siostry (1986) oraz "Zbrodnie i wykroczenia" (1989). Na niedzielnej ceremonii reżyser nie był jednak obecny.

Statuetka za najlepszy scenariusz adaptowany trafiła w ręce twórców obrazu "Spadkobiercy": Nata Faxona, Jima Rasha i Alexandra Payne'a (reżysera filmu).

Przypomnijmy, że zarówno ich tekst, jak i ten, który wyszedł spod ręki Allena otrzymały również nominacje do Oscara - walczą też o Nagrodę Akademii dla najlepszego filmu.

W kategoriach telewizyjnych statuetkami WGA nagrodzone zostały produkcje: "Breaking Bad" (scenariusz serialu dramatycznego), "Współczesna rodzina" (scenariusz serialu komediowego") i "Homeland" (scenariusz nowego serialu).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Woody Allen | O północy w Paryżu | najlepszy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje