Reklama

"Alicja po drugiej stronie lustra": Pink nagrywa dla Disneya!

Pink, wokalistka i kompozytorka trzykrotnie wyróżniona nagrodą Grammy, napisze i nagra utwór, który ukaże się na ścieżce dźwiękowej filmu "Alicja po drugiej stronie lustra".

Johnny Depp w filmie "Alicja po drugiej stronie lustra" / Disney

Na potrzeby najnowszej produkcji Disneya artystka nagrała również cover kultowej piosenki "White Rabbit", wykorzystany w kampanii marketingowej filmu. Przypomnijmy, że "White Rabbit" to singiel amerykańskiego zespołu Jefferson Airplane, wydany w 1967 roku, z płyty "Surrealistic Pillow".

Reklama

Obok nagrań Pink, soundtrack do filmu zawierać będzie także muzykę skomponowaną przez czterokrotnie nominowanego do Oscara Danny'ego Elfmana.

O czym będzie druga część "Alicji w Krainie Czarów"? Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła, przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów.

Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Szalony Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.

W filmie w reżyserii Jamesa Bobina wystąpią m.in. Johnny Depp, Anna Hathaway, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter i Sacha Baron Cohen. "Alicja po drugiej stronie lustra" trafi do polskich kin już 26 maja.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje