Reklama

Alexandre Desplat przewodniczącym jury festiwalu w Wenecji

Po raz pierwszy przewodniczącym jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji będzie kompozytor, Francuz Alexandre Desplat - poinformowali w poniedziałek organizatorzy. 71. edycja festiwalu rozpocznie się 27 sierpnia i potrwa do 6 września.

Desplat był sześciokrotnie nominowany do Oscara, m.in. za muzykę do filmu "Królowa" w 2006 roku. W tym samym roku otrzymał Złoty Glob za muzykę do "Malowanego welonu".

Reklama

Francuskiemu kompozytorowi rozgłos w Hollywood przyniosła muzyka do filmu Petera Webbera "Dziewczyna z perłą" w 2003 roku. W 2005 roku za muzykę do filmu "W rytmie serca" Jacquesa Audiarda, Desplat zdobył francuskiego Cezara, a także Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie.

Kompozytor współpracował m.in. z takimi reżyserami jak Ang Lee przy filmie "Ostrożnie, pożądanie", Wes Anderson przy filmach "Fantastyczny pan Lis" (nominacja do Oscara i nagrody BAFTA), "Kochankowie z Księżyca" i "Grand Budapest Hotel", Roman Polański przy filmach "Autor widmo", "Rzeź" i "Wenus w futrze", George Clooney przy "Idach marcowych".

Dziękując za powierzenie mu przewodnictwa jury, które przyznaje Złotego Lwa, 52-letni Francuz powiedział, że to właśnie "włoskie kino wpłynęło zarówno na jego gust, jak i muzykę". Desplat dodał, że czuje się dumny, obejmując kierowanie jury w rok po Bernardo Bertoluccim

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Desplat | Alexandre Desplat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje