Reklama

Alan Parker krytykuje technologię 3D

Brytyjski reżyser Alan Parker uważa, że "Wielki Gatsby" Baza Luhrmanna został zrobiony w technologii 3D tylko po to, aby zwróciło się 120 milionów dolarów, jakie wpakowano w produkcję obrazu.

Sir Alan Parker odprawia filmy 3D z kwitkiem, które według niego są niczym więcej jak tanim chwytem marketingowym. W wywiadzie dla "Guardiana" powiedział, że nie zamierza wracać do kina, ale rozważyłby pracę w telewizji, czyli tam gdzie "wykonywana jest obecnie najlepsza robota".

Reklama

Według Parkera filmy z wielkim budżetem tworzone są w technologii 3D, ponieważ Hollywood uważa, że jest to konieczne, aby zadowolić główny nurt odbiorców. "Z marketingowego punktu widzenia wszystko musi być w 3D" - żalił się dziennikarce "Guardiana".

"Z twórczego punktu widzenia te filmy są bzdurą. Absolutną bzdurą" - wypalił nagle, po czym podał przykład" "Weźmy 'Gatsby'ego'. Po jakiego grzyba był w 3D? Powodem było to, że kosztował ponad 120 milionów dolarów, a jedynym sposobem, aby koszty się zwróciły, było sprzedanie go w formacie 3D, ponieważ to jest to, czego chce dziś publiczność".

69-letni Parker karierę rozpoczynał pracując w latach 60. ubiegłęgo roku w branży reklamowej. Uznanie w świecie filmowym przyniosły mu filmy "Bugsy Malone", "The Commitments" i "Życie za życie". Dziennikarka wskazała, że od kilku lat nie nakręcił żadnego filmu i zapytała, czy ma się to zmienić. "Widząc jakie filmy są teraz robione...Nawet Steven Spielberg przechodzi teraz ciężki okres".

Wraz z powstaniem nowej jakości seriali telewizyjnych, które finansowane są przez kanały kablowe - jak "Kompania braci", "Rodzina Soprano", "The Walking Dead", "Gra o tron" - dziennikarka zapytała, czy mógłby rozważyć przejście na mały ekran.

"Tak naprawdę najlepsza praca jest wykonywana w telewizji i nie ma co do tego wątpliwości" - powiedział Parker - "To nie jest świat, dla którego robiłem filmy, ale najbardziej inteligentna praca jest niewątpliwie wykonywana w telewizji. Rozważyłbym taką propozycję, ale obecnie najbardziej lubię chodzić do pubu".

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wielki Gatsby | Alan Parker | filmy 3D

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje