Reklama

Aktorka przyznała, że ma kłopoty

Najpierw Catherine Zeta-Jones przeżywała ciężką chorobę męża. Potem sama miała poważne problemy ze zdrowiem. W końcu jej życie wraca do normy.

- Ona pochodzi z Walii, a Walijczycy to silni ludzie - powiedział niedawno o swojej żonie Michael Douglas. Aktorska para jest małżeństwem od 11 lat.

Reklama

To określenie doskonale opisuje osobowość Catherine Zeta-Jones. Jest nie tylko aktorką, matką, żoną, piękną kobietą, ale także, a może przede wszystkim, dzielnym człowiekiem, który wie, czego chce i to osiąga. A że po drodze pojawiają się przeszkody - jak choroba, brak pracy czy kłopoty wychowawcze... cóż, trzeba po prostu stawić im czoło i iść dalej.

W kwietniu świat obiegła informacja, że Catherine Zeta-Jones cierpi na zaburzenia dwubiegunowe,

które są rodzajem depresji. Charakteryzują się następującymi po sobie okresami załamania i euforii. Kiedyś chorobę tę nazywano depresją maniakalną.

Aktorka przyznała że miała także problemy ze snem, napady lękowe i zaburzenia jedzenia. W końcu zdecydowała się iść do lekarza. Po usłyszeniu diagnozy zapadła szybka decyzja, że będzie się leczyć.

Catherine trafiła do ośrodka zamkniętego, w którym oddała się specjalistycznej opiece. Wcześniej jednak wydała oświadczenie dla prasy i zdecydowała się opowiedzieć o tym, co przeszła.

- Mówienie o chorobach psychicznych to wciąż w naszym społeczeństwie tabu. Szczególnie w Hollywood. Jeśli jednak choć jedna osoba, która do tej pory była nieświadoma swojego stanu, zgłosi się do lekarza po pomoc, było warto - powiedziała.

- Wiem, że muszę myśleć pozytywnie. Nie mogę popadać w zwątpienie, bo wtedy ciągnę w dół siebie, ale też wszystkich dookoła - dodała.

W chorobie z całego serca wspiera ją mąż i dzieci: 10-letni syn Dylan i 7-letnia córka Carys oraz rodzice. Michael, który nie doszedł jeszcze do siebie po leczeniu raka krtani, jest z niej dumny i wie, że poniekąd jego choroba wpędziła ją w ciężki stan psychiczny.

- Teraz, gdy wyzdrowiałem, poczuła wreszcie ulgę. Dzięki leczeniu rozumiem, na czym polega jej choroba - wyznał.

A jak z chorobą poradziła sobie sama Catherine? Pracuje na planie kolejnego filmu, przeprowadziła się z rodziną do Nowego Jorku i stara się patrzeć na świat bardziej optymistycznie. Planują z mężem i dziećmi podróż dookoła świata.

- Gdy Michael wyzdrowiał, czułam, że Bóg dał nam drugą szansę. I zrobię wszystko, by tego nie zmarnować - wyznała.

Anna Woźniak

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kłopot | Catherine Zeta Jones | aktorka | Michael Douglas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje