Reklama

Aktor Kevin Guthrie skazany na trzy lata więzienia za seksualną napaść

Znany z serii filmów "Fantastyczne zwierzęta" szkocki aktor Kevin Guthrie został skazany na trzy lata więzienia za napaść seksualną, jakiej dopuścił się we wrześniu 2017 roku w Glasgow.

Znany z serii filmów "Fantastyczne zwierzęta" szkocki aktor Kevin Guthrie został skazany na trzy lata więzienia za napaść seksualną, jakiej dopuścił się we wrześniu 2017 roku w Glasgow.
Kevin Guthrie spędzi trzy lata za kratkami /Samir Hussein/WireImage /Getty Images

Jak informuje BBC, do zdarzenia doszło w mieszkaniu zaprzyjaźnionego aktora Scotta Reida.

Obaj panowie mieli spotkać się w barze z pewną kobietą. Przed umówionym spotkaniem Reid odebrał jednak telefon od taksówkarza z prośbą o odebranie kobiety, która wyglądała na chorą. Według słów szeryfa Toma Hughesa, przyszła ofiara nie czuła się najlepiej, podejrzewając, że ktoś dodał jej czegoś do drinka w poprzednim barze.

Obaj aktorzy zanieśli kobietę do mieszkania Reida. Kiedy jego kolega zajął się wezwaniem pogotowia, Guthrie miał na kobiecie dokonać "innych czynności seksualnych". 

Reklama

33-letni aktor, którego oglądać możemy także w serialu Netfliksa "Piękna gra", zaprzeczył oskarżeniom. Przyznał przed sądem, że tylko "pomagał" kobiecie, jednak wewnątrz bielizny ofiary znaleziono próbkę jego DNA.

"Sąd musi pokazać, że kobiety mogą być chronione przed aktami seksualnej przemocy" - powiedział szeryf Tom Hughes. "Przestępstwo, za które zostałeś skazany, miało przykre konsekwencje dla młodej kobiety uwikłanej w to zdarzenie" - Hughes zwrócił się bezpośrednio do Guthriego. 

"Sąd zgodził się, że dopuściłeś się tego haniebnego czynu, więc jedynym adekwatnym werdyktem musiała być kara więzienia"- zakończył szeryf.
Po informacji o aresztowaniu Guthriego stacja BBC usunęła aktora  z serialu "Inside Central Station. Z serwisu streamingowego BBC iPlayer zniknęły też wszystkie odcinki z udziałem Guthriego.

Na 2022 rok zaplanowana jest premiera trzeciego filmu serii "Fantastyczne zwierzęta", w której Guthrie wciela się w postać Abernathy'ego. Sądząc po zdecydowanej reakcji producentów serii na oskarżenia o stosowanie przemocy domowej przez Johnny'ego Deppa i usunięcie aktora z nadchodzącego filmu, raczej nie powinniśmy się spodziewać obecności Guthriego w planowanej produkcji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy