Reklama

Reklama

Agnieszka Holland na Marszu Równości

Prawa mniejszości są w Polsce zagrożone - mówiła w sobotę, 24 września, w Poznaniu Agnieszka Holland. Reżyserka uczestniczyła w Marszu Równości, który przeszedł przez miasto. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

Maciej Nowak i Agnieszka Holland na poznańskim Marszu Równości

13. Marsz Równości był elementem Poznań Pride Week 2016 - drugiej edycji wydarzenia organizowanego przez Grupę Stonewall, stowarzyszenie działające na rzecz społeczności LGBT+. 

Agnieszka Holland podkreśliła, że przyjechała na marsz do Poznania na zaproszenie prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka. Jak stwierdziła, obywatele o innej orientacji seksualnej od lat dopominają się o swoje prawa.

"Dopominają się o prawa obywatelskie, o swoją godność o możliwość realizowania swojej tożsamości w sposób godny i zgodny z tą tożsamością. Niestety dotąd nie udało się tego osiągnąć. Zmieniające się ekipy rządowe i partyjne, większości parlamentarne nie doprowadziły do uchwalenia takich praw. Mamy więc ciągle o co walczyć" - powiedziała.

Reklama

Holland wyraziła obawę, że w obecnej Polsce mniejszości mogą utracić nawet te prawa, które mają teraz - np. prawo do tego, by się zgromadzać. "Musimy o tym pamiętać, dlatego, że od was wszystkich zależy, czy dopuścimy do tego, żeby odebrać kobietom, obcym, kolorowym, homoseksualistom, lesbijkom ich podstawowe prawa obywatelskie. Musimy być bardzo czujni" - stwierdziła.

Uczestnikiem marszu był też dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, krytyk teatralny i kulinarny Maciej Nowak. "Jestem osobą homoseksualną, uważam, że jest to pozytywny element mojej osobowości - nie jest to coś, co chciałbym ukrywać, wypierać z siebie. Jestem tu, by pokazać swoją solidarność z kobietami, facetami homoseksualnymi" - powiedział PAP Nowak.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Holland

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy