Reklama

Reklama

9.PKO Off Camera: Jennifer Aniston, jakiej nie znamy

Niezapomniana Rachel z "Przyjaciół", specjalistka od ról komediowych - podczas 9.PKO Off Camera Jennifer Aniston daje się poznać widzom z innej, dramatycznej strony. Rola w filmie "Cake" przyniosła jej uznanie krytyków i nominacje do licznych nagród. W maju przekonamy się, jak oceni ją festiwalowa publiczność. "Cake" Daniela Barnza to kolejny tytuł prezentowany w ramach sekcji "Nadrabianie zaległości" .

Jennifer Aniston w scenie z filmu "Cake"

W tej sekcji festiwalu polska publiczność obejrzy filmy obsypane nagrodami, docenione przez międzynarodowe widownie najważniejszych światowych festiwali, które nie znalazły się w regularnej dystrybucji.

Ariel Kleiman zainspirowany reportażem o dziecięcych zabójcach z Kolumbii opowiada historię, która mogłaby wydarzyć się wszędzie i nigdzie. W debiutanckim filmie "Partisan" australijski reżyser niewiele wyjaśnia i nie śpieszy się z udzieleniem odpowiedzi na nurtujące pytania.  Z pomocą Vincenta Cassela, grającego tu samozwańczego mesjasza noszącego na plecach drewno, jak Chrystus krzyż na Kalwarię, udaje mu się jednak wejść widzowi głęboko pod skórę.

Reklama

W filmie "Proces" Chaitanya Tamhane nie próbuje koloryzować rzeczywistości jaskrawymi barwami Bollywood. Na wzór Emila Zoli woła "Oskarżam...!" i za problem, z którymi konfrontują się jego bohaterowie wini system - jedną nogą ciągle tkwiący w XIX wieku. Nikt nie wygłasza tu płomiennych przemów, a kluczowe dowody nie materializują się w ostatniej chwili. Za to sędzia może odmówić wysłuchania powódki, bo pozwoliła sobie założyć top bez rękawów.

Duane Hopkins po raz kolejny po "Lepszych rzeczach do roboty" zapuszcza się w ponurą rzeczywistość brytyjskiej klasy pracującej. "Bypass" to opowieść o codziennej walce o przetrwanie. Filmowy Tim wie, że życie to nie przelewki. Pod górkę miał zawsze. W domu wszystkiego brakowało, a o wszystko zawsze trzeba było walczyć samemu. Na domiar złego teraz ciosy spadają na Tima jeden po drugim, bez chwili wytchnienia. Codzienny koszmar coraz bardziej się nasila... 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKO Off Camera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje