Reklama

80% mężczyzn nie mogłoby się jej oprzeć

18 lipca na ekrany polskich kin wejdzie "Pożądanie". W jednej z głównych ról zobaczymy w filmie zjawiskowo piękną Sophie Marceau. Aktorka ma na swoim koncie role w takich megaprodukcjach jak "Braveheart - Waleczne serce" Mela Gibsona czy "Świat to za mało" Michaela Apteda. Według reżyserki "Pożądania" 80% mężczyzn nie byłoby w stanie oprzeć się seksownej Francuzce.

Sophie Marceu urodziła się 17 listopada 1966 roku na przedmieściach Paryża, w Gentilly. Jej prawdziwe nazwisko to Sophie Maupu. Zadebiutowała na dużym ekranie w wieku 13 lat w filmie "Prywatka" Claude'a Pinoteau. Właśnie wtedy przybrała nazwisko Marceau. Za rolę w "Prywatce 2" otrzymała Cezara dla najlepiej zapowiadającej się aktorki.

Reklama

W 1985 roku związała się zawodowo i prywatnie z wybitnym polskim reżyserem Andrzejem Żuławskim. Aktorka zagrała w wielu filmach tego twórcy ("Narwana miłość", "Moje noce są piękniejsze niż wasze dni", "Błękitna nuta").

Publiczności międzynarodowej Marceau znana jest m.in. z obrazów "Braveheart - Waleczne serce" Mela Gibsona, "Anna Karenina" i "Świat to za mało" (film z serii o Jamesie Bondzie).

Jej wielką pasją jest również teatr. Zadebiutowała na jego deskach w wieku 24 lat. Za rolę Eurydyki dostała francuską nagrodę Moliere dla Największego Teatralnego Odkrycia. W 1995 roku debiutowała jako reżyserka i scenarzystka krótkometrażowym filmem o miłości "Świt na opak", który został zaprezentowany na festiwalu w Cannes. Sophie Marceau jest także autorką książek: "Kłamczucha" oraz "Chmura i Chmurek".

Najnowszym filmem, w którym wystąpiła Marceau jest wchodzące 18 lipca do kin "Pożądanie". Reżyserka tego projektu - Lisa Azuelos bardzo dobrze wspomina pracę z aktorką: "Pisałam scenariusz, myśląc już o Sophie w tej roli - wcześniej pracowałam z nią przy filmie "LOL".

"Ona jest ucieleśnieniem Elsy i nigdy nie będę umiała wyrazić tego, jak bardzo jestem jej wdzięczna za klasę i emocje, które włożyła w tę postać. Ona jest nie tylko fizycznie uwodzicielska, ale także profesjonalna - intensywnie pracuje nad budowaniem postaci" - tłumaczy reżyserka. I dodaje: "80% mężczyzn nie mogłoby się jej oprzeć - to niemożliwe".

Marceau w "Pożądaniu" partneruje François Cluzet, znany widzom na całym świecie z fenomenalnej roli niepełnosprawnego milionera w "Nietykalnych". Na pytanie o trudności w przygotowaniach do roli odpowiada: "Trudna? Skądże! Dzięki Sophie. Nie znałem jej, a byłem przekonany, że znam ją bardzo dobrze, że mieliśmy te same korzenie, tę samą rodzinę. To jej gra, jej osobowość, jej siła i jej ukryta absolutna wrażliwość sprawiały, że zawsze chciałem z nią zagrać".

"Postać grana przez Sophie, Elsa, jest bardzo pociągająca, a moja postać mogła być oczarowana tylko przez pisarkę, artystkę. Na pewno nie przez kogoś zbyt banalnego. Jej osoba rozsiewa niesamowity zapach wolności. Czujesz, że wszystko z nią jest możliwe - oddanie się pasji, pozostawienie wszystkiego, nic nikomu nie mówiąc. To jest jak życie samą miłością i świeżą wodą, sprzedając owoce na rynku w Caracas" - podsumowuje aktor.

Elsa (Marceau) to utalentowana i odnosząca zawodowe sukcesy pisarka. Pierre (Cluzet) jest żonatym i prowadzącym szczęśliwe życie rodzinne prawnikiem. Losy obojga przetną się, kiedy wspólny przyjaciel pozna ich ze sobą na ceremonii zamknięcia targów książki. To, z pozoru niewinne spotkanie, przerodzi się w trudną do opanowania fascynację. Pierre, mimo uczucia jakim darzy swoją żonę Anne, nie może przestać myśleć o pięknej nieznajomej. Elsa, świeżo po burzliwym rozwodzie, niechętna wchodzeniu w nowe relacje, wciąż jest pod wrażeniem nieznajomego. Czy wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia przerodzi się w coś więcej?

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sophie Marceau | Pożądanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje