Reklama

10 kultowych filmów o samochodach

W filmach akcji spektakularne pościgi po ulicach miast są powszechne, jednak niewiele filmów w historii spotkało się z ciepłym przyjęciem prawdziwych fanów motoryzacji. Jeśli kochasz dobre kino i szybkie auta, poznaj 10 kultowych produkcji z samochodami w roli głównej.

1. "Auta"

Zestawienie rozpoczyna film animowany. Kultowa produkcja Disneya doczekała się dwóch kontynuacji, a Zgzak McQueen, Sally, Wójt Hudson i Złomek mają tysiące małych (i dużych!) fanów na całym świecie.

2. "Transporter"

Reklama

Frank Martin to idealny kurier - nie zadaje pytań, nie sprawdza przesyłek i wszystkie zlecenia wykonuje na czas. Gdy zostaje wplątany w niebezpieczną grę i otrzymuje zlecenie dostarczenia "przesyłki" w postaci kobiety, łamie dotychczasowe zasady, zapewniając widzom rozrywkę w postaci widowiskowych pościgów.

3. "Mad Max: Na drodze gniewu"

Mad Max samotnie wędruje po świecie, gdy na jego drodze staje Imperatorka Furiosa. Kobieta ucieka z Cytadeli rządzonej przez Immortana Joe, a wściekły wódz wytrwale ściga Furiosę i towarzyszące jej kobiety. Mad Max i uciekinierki rozpoczynają zaciekłą walkę z wrogiem na drogach postapokaliptycznego świata. 

4. "Mistrz kierownicy ucieka"

Kultowy film sprzed kilku dekad. Dwóch kierowców zajmuje się przemytem alkoholu pomiędzy stanami. Problemem jest ograniczony czas na dostarczenie towaru oraz szeryf, który rozpoczyna pościg za kierowcami, gdy jeden z nich zabiera sprzed ołtarza uciekającą pannę młodą. 

5. "Nieustraszony"

Serial, który udowadnia, że David Hasselhoff jest nieustraszony nie tylko jako ratownik ze Słonecznego Patrolu. Michael Knight, policjant, po wypadku rozpoczyna nowe życie i zyskuje nowego partnera w walce z przestępczością. Jego towarzyszem zostaje supersamochód - K.I.T.T, który dzięki sztucznej inteligencji skutecznie pomaga rozwiązywać sprawy kryminalne. Ciekawe, czy K.I.T.T posiadał modified car insurance

6. "Need for Speed"

Tobey, kierowca rajdowy, po zakończeniu odsiadki w więzieniu wychodzi na wolność i szuka zemsty na byłym wspólniku. Wrobiony w przestępstwo rajdowiec bierze udział w nielegalnych wyścigach ulicznych, a dawny przyjaciel wyznacza nagrodę za jego głowę.

7. "Wyścig"

Oparta na faktach historia rywalizacji pomiędzy Nikim Lauda a Jamesem Huntem. Skrajnie niebezpieczna walka prowadzi do tragedii, która na zawsze zmienia Formułę 1. Na fanów motoryzacji czekają wyjątkowe samochody oraz potyczki na torach F1. 

8. "Death Race: Wyścig Śmierci"

Były kierowca rajdowy tafia do więzienia, w którym organizowane są krwawe wyścigi samochodowe. Nagrodą za zwycięstwo jest wolność, dlatego mordercy, gwałciciele i inni przestępcy dopuszczają się najgorszego, by dotrzeć na metę jako pierwsi.

9. "60 sekund"

Legendarny złodziej samochodów staje przez trudnym zadaniem. Mafia porywa jego brata, a ten zostaje zmuszony do kradzieży 50 luksusowych aut. Czas na wykonanie zadania ucieka w zatrważającym tempie.

10. "Szybcy i Wściekli"

Policjant przenika do gangu organizującego nielegalne wyścigi samochodowe. Gdy rywalizacja pomiędzy gangami przybiera na sile, tajniak zakochuje się w siostrze jednego z przestępców. Wykonanie misji staje się coraz bardziej skomplikowane

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: filmy o kierowcach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje