Reklama

Został aktorem, by... nie iść do wojska

Cezary Łukaszewicz, czyli aspirant Jacek Czerwiński "Młody" z "Paradoksu", nie kryje, że został aktorem, bo nie chciał iść do wojska. - Nie wiedziałem, co robić w życiu - wyznaje młody aktor.

- Nie chciałem iść do wojska, więc postanowiłem zdawać do szkoły teatralnej. Nie spodziewałem się, że zostanę przyjęty, ale stało się! Do Akademii Teatralnej dostałem się za pierwszym podejściem i dzięki temu uniknąłem wojska - żartuje Cezary Łukaszewicz.

Już jako student Cezary wiele razy spotkał się z opinią, że ma łatwiej niż inni, bo jego koledzy byli niemal pewni, że jest spokrewniony ze znakomitym aktorem Olgierdem Łukaszewiczem.

- Ciągle muszę powtarzać, że z panem Olgierdem niestety oprócz nazwiska nic mnie nie łączy - mówi serialowy "Młody" z "Paradoksu".

Reklama

Mistrzem Cezarego w Akademii Teatralnej był nieżyjący już Zbigniew Zapasiewicz.

- Miałem wielką przyjemność spotkać na swej drodze pana Zapasiewicza, który prowadził nasz rok. Był wybitnym aktorem i cudownym człowiekiem - wspomina Cezary, dodając, że Zbigniewowi Zapasiewiczowi zawdzięcza wielką miłość do teatru.

Cezarego Łukaszewicza na co dzień spotkać można w Teatrze Nowym we Wrocławiu, z którym związany jest od kilku lat.

- Tam czuję się po prostu u siebie - mówi aktor.

Choć Cezary ma na swoim koncie wiele ról serialowych, uważa, że udział w "Paradoksie" jest najwspanialszą przygodą w jego życiu.

- Już to, że codziennie spotykam się na planie ze wspaniałymi ludźmi i pracuję u boku Bogusława Lindy, Przemysława Bluszcza czy Janusza Chabiora, jest dla mnie spełnieniem marzeń - twierdzi.

Czytaj również: "Schowałem się w teatrze" - wywiad z Cezarym Łukaszewiczem!

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: co robić | aktor | Paradoks (Serial) | serial
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy