Reklama

Reklama

Zofia Czerwińska: Kobieta w sile wieku

Inżynierowi Stefanowi Karwowskiemu każdy mógł pozazdrościć takiej sekretarki. Zofia Czerwińska w roli Zosi Nowosielskiej w "Czterdziestolatku" była kobietą w pełni oddaną szefowi.

Nie ukrywała słabości do niego. Ten przyjazny stosunek do inżyniera widać było nawet w tym, w jaki sposób podawała mu herbatę!

Aktorka często podkreśla, że jest bardzo przywiązana do roli Zosi. - Marzyłam, żeby zagrać w tym serialu - zdradza. - Czułam się bardzo szczęśliwa, kiedy dzwonił telefon z prośbą, żebym się pojawiła na planie.

Na szczęście telefon dzwonił dość często, więc aktorka pojawiała się u boku głównego bohatera w roli sekretarki i kreślarki na budowie. Wcześniej przez wiele lat grała bufetowe (dwa razy u samego Andrzeja Wajdy!), pielęgniarki i urzędniczki.

Reklama

Wielu widzów ceni ją za Balcerkową w serialu "Alternatywy 4" czy Irenę, która całowała oczka Misia-Rysia w "Misiu".

Nie ukrywa, że miała straszliwego pecha do mężczyzn. - Bogato było - żartuje. - Tych związków z tuzin by się zebrał. Szkoda, że nie spotkałam prawdziwego inżyniera Karwowskiego!

Dzisiaj mieszka z psem i kotem na warszawskim Powiślu, bo nie dane jej było macierzyństwo. Nadal bardzo żałuje, że nie ma dzieci. Mimo problemów ze zdrowiem, a ma kłopoty z kolanami i trudność sprawia jej schodzenie ze schodów, nie narzeka, bo wokół ma przyjaciół.

Ostatnio zainteresowała się internetem i codziennie po kilka godzin spędza przy komputerze. - Zauważyłam, że świat ucieka do przodu, a ja w ogóle nie zgadzam się, żeby cokolwiek gdziekolwiek szło beze mnie! - mówi aktorka.

Wciąż marzy o skoku ze spadochronem i locie na paralotni. Nadal samodzielnie prowadzi samochód. Nie ukrywa, że roznosi ją energia, a ona chce wyssać z teraźniejszości wszystko, co się da. - Żywo interesuję się codziennym życiem, bo wiem, że będzie go już coraz mniej - twierdzi Zofia Czerwińska i dodaje z uśmiechem: - Przecież jestem kobietą w sile wieku. Z przewagą wieku...

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zofia Czerwińska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje