Reklama

"Żmijowisko": Hanna Koczewska jako "zaginiona dziewczyna'

Po raz pierwszy oglądaliśmy ją na ekranie w 2016 roku w filmie Katarzyny Rosłaniec "Szatan kazał tańczyć". Rola w serialu Canalu+ "Żmijowisko" jest dla Hanny Koczewskiej telewizyjnym debiutem.

Hanna Koczewska

Thriller psychologiczny, jak mówi o swoim najnowszym filmowym dziele reżyser Łukasz Palkowski ("Belfer"), to zdecydowanie wymagająca forma dla każdego aktora. Jeszcze większy nakład pracy czekał przy kreowaniu ról odtwórców młodych bohaterów serialu. Książkowe pierwowzory ich postaci niosły w sobie duży bagaż emocjonalny. Jak z tym zadaniem radziła sobie Hanna Koczewska, odtwórczyni roli Ady? 

Reklama

- Ada to licealistka, córka Arka i Kamili (Paweł Domagała i Agnieszka Żulewska), którzy pokrzyżowali jej plany wakacyjne. To dziewczyna, która przechodzi okres buntu. Kiedy pierwszy raz przeczytałam scenariusz, to pomyślałam sobie: "O kurczę, Ada to jestem ja w wieku piętnastu lat". Borykałam się z podobnymi problemami i myślę, że to ułatwiło mi pracę na tą postacią - mówi młoda aktorka.

Dokładne zrozumienie motywów postępowania postaci, oraz relacji w granie najbliższych było kluczem do wykreowania Ady. 

- To jak zachowuje się Ada, jest wiarygodne. Przede wszystkim ma konflikt z rodzicami. Dokładnie rozumie ich relację, która jest toksyczna i czuje się wobec tego bezsilna, bo nie potrafi im pomóc. Poza tym brakuje jej też autorytetu, ponieważ jej rodzice są bardzo młodzi. I nie do końca sobie z tym wszystkim radzi - opowiada aktorka.

Rola w "Żmijowisku" u boku doświadczonych i uznanych aktorów to dla młodej Hanny Koczewskiej spełnienie marzeń.

- Aktorstwo było moim największym marzeniem, które się spełniło. W takim gronie jest to dla mnie super komfort pracy, bo mimo że nie mam takiego doświadczenia, jak reszta obsady, to nie czułam się gorsza, a czułam z ich strony ogromnie wsparcie" - zdradza Hanna Koczewska.

"Żmijowisko" to serialowa ekranizacja prozy Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Serial na antenie Canal+ zadebiutuje w niedzielę, 3 listopada.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć.

Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

W produkcji występują: Paweł Domagała, Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski, Cezary Pazura, Wojciech Zieliński i Joachim Lamża. W obsadzie znaleźli się też aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Żmijowisko (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje