Reklama

Reklama

"Zmienników" oglądały miliony

Kto nie pamięta słów tej piosenki? - Radio Taxi, proszę czekać. Zaczekamy, coś być musi, do cholery, za zakrętem.

Pierwsza emisja serialu zakończyła się w lutym 1988 roku. Wtedy "Zmienników" obejrzało ponad osiemnaście milionów widzów. Od tamtej pory liczba miłośników pary taksówkarzy znacznie wzrosła.

Komedia była skazana na sukces. Reżyserem był mistrz Bareja, który jak nikt inny potrafił przedstawić absurdy Polski Ludowej. Pierwotnie serial miał nosić tytuł "Zawód taksówkarz", a główną rolę zaproponowano Jadwidze Jankowskiej-Cieślak.

Gdy aktorka odmówiła, Bareja po długich wahaniach powierzył to zadanie żonie swojego współpracownika, Ewie Błaszczyk. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Reklama

Aktorka wykazała się ogromnym talentem i zagrała w rzeczywistości dwie role. Wcielała się na zmianę, raz w postać delikatnej kobiety Katarzyny Pióreckiej, a następnie z przyklejonymi wąsami udawała mężczyznę, taksówkarza Mariana Koniuszko.

Niestety reżyser nie doczekał się pozytywnych recenzji, ponieważ zmarł przed rozpoczęciem emisji serialu, który był wstrzymywany przez cenzurę.

Na szczęście udało się przemycić wiele scen niepoprawnych jak na owe czasy. Pamiętamy m.in. Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji, która nie posiadała ogona.

Kobieta przewożąca pomnik tłumaczyła, że oryginalny ogon musiał zostać usunięty, gdyż swoim kształtem przypominał literę S (chodziło oczywiście o symbol Solidarności).

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź program telewizyjny na stronie teletydzien.pl!

Kurier TV
Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama