Reklama

Złapała Pana Boga za pięty!

Jej bohaterka cieszy się wśród mieszkańców serialowych Wilkowyj szacunkiem. Zna się na ziołach i tajemnych zaklęciach. - Prywatnie nie wierzę w gusła, ale podobają mi się ludowe wierzenia.

"Tele Tydzień" Babcia zielarka w serialu używa magicznych mikstur, by pomagać innym. Prywatnie wierzy pani w jakieś gusła?

Reklama

Grażyna Zielińska: - Wbrew pozorom nie. Nie znam się nawet na ziołach, choć nie ukrywam, że podoba mi się specyficzna otoczka ludowych wierzeń.

Zatem w jaki sposób przygotowywała się pani do roli wilkowyjskiej "szamanki"?

- Zdałam się w stu procentach na wskazówki i inwencję reżysera. Dzięki temu wiedziałam, w jaki sposób mam się zachowywać, jakie gesty wykonać. Wojciech Adamczyk doskonale wie, jak pokierować aktorem, dlatego obcowanie z takim twórcą to olbrzymia satysfakcja i przyjemność. Uważam pracę przy tym serialu za wielki zaszczyt. Czasami myślę sobie: 'Ja, Zielińska złapałam Pana Boga za pięty'.

Dlaczego?

- 'Ranczo' jest lubiane przez miliony widzów, czegóż chcieć więcej? Dzięki niemu jestem też bardziej rozpoznawalna. A dla aktora dowody okazywanej sympatii są niezwykle istotne, gdyż nadają sens jego pracy.

Nie męczą pani prośby o autografy?

- Absolutnie nie! Nikomu nie odmawiam. Doceniam ludzi, którzy odważyli się do mnie podejść, bo wiem że nie zawsze jest to łatwe.

Zdradzi pani, kto odwiedzi babkę zielarkę w kręconej właśnie nowej serii "Rancza"?

- Na pewno Solejukowa, której mąż zajął się polityką. Napięcie, jakie z tego powodu panuje w jej domu sprawi, że Solejukowa poprosi o uspokajające zioła. Pojawi się też pewna młoda kobieta, którą babka będzie chciała nawrócić na dobrą drogę. Niestety, okaże się ona odporna na jej niezawodne dotąd czary (śmiech).

Z Grażyną Zielińską rozmawiał Artur Krasiński.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bogowie | prywatnie | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje