Reklama

Zdradził żonę z... mężczyzną

Maciejowi Jachowskiemu powierzono trudne zadanie. Jego bohater znalazł się na życiowym zakręcie, oszukał żonę i zdradził ją z... mężczyzną. - Każdą rolę trzeba zagrać - mówi aktor.

"Tele Tydzień": Pana bohater (Piotr Czubak), to kontrowersyjna postać.

Reklama

Maciej Jachowski: - Od początku było wiadomo, że coś z nim nie tak. Już wyszło na jaw, że Piotr jest gejem i ma romans ze swym szefem, Witkiem (Arkadiusz Smoleński), a jego żona dowiedziała się o tym przypadkiem.

Nie miał pan oporów, by wcielić się w rolę geja?

- Rola jak rola. Każdą trzeba zagrać. Znam parę osób o odmiennej orientacji, a przewrotność losu polega na tym, że najczęściej aktorzy-geje nie chcą grać gejów. Ja nie miałem z tym żadnych problemów, może dlatego, że jestem hetero...

Ale Piotr z premedytacją oszukał żonę.

- Poczekajmy z osądami. W serialu wszystko się szybko zmienia. Na razie widać, że trudno mu znaleźć swoją drogę. Myślę, że ta zawikłana historia jest potwierdzeniem tego, co dzieje się w życiu wielu młodych osób.

Jest pan też wokalistą, czego dowodem jest pana udział w "jak Oni śpiewają".

- Kiedy to było? I jak on śpiewał? (śmiech). Śpiewałem już znacznie wcześniej, wciąż śpiewam i będę śpiewał, póki się da. W swoim życiu zawodowym mam dwie ścieżki - aktorską i muzyczną, obie tak samo kocham i zamierzam nimi podążać.

Dodatkowo pisze pan też piosenki. Ostatnia z nich, zatytułowana "Aniołów czas", powstała w szczególnym celu.

- Utwór ten, napisany przeze mnie wraz z Rafałem Kulczyckim, promuje słuchowisko pt. 'Anielskie sprawki' wydane przez Polskie Radio, w ramach akcji na rzecz Instytutu 'Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka'. Udało nam się zgromadzić ponad 80 osób, pracujących charytatywnie. Ponadto wystąpiło w nim wielu lekarzy, specjalistów światowej sławy, którzy zgodzili się wcielić w role aniołów. To dar, który trafia w serca nie tylko małych pacjentów.

A wszystko to robi pan tak z dobrego serca?

- Uważam, że osoby znane z mediów zobowiązane są wyznaczać dobre kierunki i konstruktywnie wykorzystywać swe możliwości. Jestem zdania, że dobro dane bliźniemu, wraca do nas podwójnie. Z Maciejem Jachowskim rozmawiała Jolanta Majewska.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje