Reklama

Reklama

Zamachowski księdzem w "Ojcu Mateuszu"

Zima zaskoczyła polskich drogowców, ale nie pokrzyżowała planów zdjęciowych "Ojca Mateusza". Zima nie zima, śnieg nie śnieg, główny bohater mknie rowerem polną drogą. Tego dnia towarzyszy mu jeszcze dwóch rowerowych zapaleńców. To jego przyjaciele z seminarium - Roman (Piotr Głowacki) i Antek (Zbigniew Zamachowski). Zdradzają ich koloratki.

Duchowni postanawiają zrobić sobie mały wyścig na parafię. Patrząc na ten sielankowy obraz można powiedzieć, że to trzech muszkieterów, którzy trzymają się razem w myśl zasady: "Jeden za wszystkich. Wszyscy za jednego". Męska przyjaźń, niestety, zostanie wystawiona na wielką próbę. Dojdzie do tragicznego wypadku, w którym ciężko ranna kobieta walczyć będzie o życie. Sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia.

Następnego dnia na komendę zgłosi się siostra Antka i Romana, Lucyna (Agnieszka Suchora) i przyzna się do winy. Ojciec Mateusz nie byłby sobą, gdyby nie wykiełkowały w nim wątpliwości. Zacznie mieć wątpliwości, czy to ona prowadziła samochód. Poszukiwanie prawdy doprowadzi Mateusza do wstrząsających faktów z życia Antka. Odkryje, że jego przyjaciel ma poważny problem z alkoholem.

Reklama

- Bardzo się cieszę, że mogę wystąpić w serialu, który widzowie bardzo wysoko oceniają, bo ma pozytywny wydźwięk. Po raz kolejny wcielam się w postać duchownego. Antek, którego gram, jest księdzem i jednocześnie wykładowcą. Okazuje się, że ma poważny problem ze sobą. Nałóg wpędza go w coraz poważniejsze tarapaty. Popełnia wiele grzechów ciężkich i z racji swojej pozycji, w dość brzydki sposób próbuje się wykręcić od odpowiedzialności. Wciąga w to najbliższą rodzinę, siostrę, która jego winę bierze na siebie - zdradził Zbigniew Zamachowski.

- Cieszę się, że serial nie unika ważkich tematów, które dotyczą każdego środowiska i nie omijają duchownych. Ksiądz jest tylko człowiekiem. Ma prawo błądzić i upadać. Natomiast to, co podoba mi się w "Ojcu Mateuszu", że finalnie te pogubione owieczki zawsze odzyskują swoje człowieczeństwo. To przywraca wiarę w nasz kręgosłup moralny - dodał aktor.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zamachowski Zbigniew | Zamachowska | Ojciec Mateusz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje