Reklama

"Zabawa w chowanego": Kiedy premiera filmu Sekielskiego?

"Datę emisji filmu ogłosimy w ciągu najbliższych kilku dni, bo nie ma już co czekać. Film jest gotowy, ludzie nas o niego pytają" – Tomasz Sekielski zdradził w programie „Koronawirus. Raport Faktu", że wkrótce zobaczyć będzie można najnowszy dokument o molestowaniu seksualnym w Kościele "Zabawa w chowanego".

"Datę emisji filmu ogłosimy w ciągu najbliższych kilku dni, bo nie ma już co czekać. Film jest gotowy, ludzie nas o niego pytają" – Tomasz Sekielski zdradził w programie „Koronawirus. Raport Faktu", że wkrótce zobaczyć będzie można najnowszy dokument o molestowaniu seksualnym w Kościele "Zabawa w chowanego".
Tomasz Sekielski /Artur Zawadzki /Reporter

Pierwotnie premiera filmu braci Tomasza i Marka Sekielskich zaplanowana była na 28 marca. "Zabawa w chowanego" miała pojawić się za darmo na YouTubie, podobnie jak poprzedni film braci ""Tylko nie mów nikomu".

"Zdecydowaliśmy jednak o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony. Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu" - tak Sekielscy tłumaczyli przesunięcie daty premiery "Zabawy w chowanego".

Reklama

"Wiem, że wielu z was niecierpliwie czekało. Czeka też - jak czytam w prasie branżowej - Jacek Kurski, aby w jakiś sposób przykryć nasz film. Myślę, że będzie to film na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaszcze stopami, to nie przykryje tego, co w filmie pokażemy" - dziennikarz zapowiadał pod koniec lutego podczas youtube'owego cyklu "Sekielski Sunday Night Live".

"Jest jeszcze wiele do zrobienia w relacjach wymiar sprawiedliwości - Kościół, a Kościół jest wciąż instytucją uprzywilejowaną z niezrozumiałych dla nas powodów. Pokażemy historię, która pokazuje, że Kościół jest traktowany w sposób wyjątkowy, czego nie przewiduje polskie prawo" - Tomasz Sekielski mówił w listopadzie 2019 podczas gali wręczenia nagród Towarzystwa Dziennikarskiego. 

"Zabawa w chowanego" ma być kontynuacją filmu "Tylko nie mów nikomu", który miał premierę 11 maja na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube. Do tej pory film odnotował ponad 23 miliony wyświetleń.

Sekielski zebrał budżet filmu dzięki zbiórce na jednym z portali crowdfundingowych. Decyzję tę tłumaczył chęcią zrealizowania obiektywnego i odważnego materiału, którego treść nie mogłaby być przez nikogo ocenzurowana.

"Zabawa w chowanego" ma być historią dwóch braci, którzy byli wykorzystywani seksualnie przez tego samego księdza.

"Pokazujemy, jak wymiar sprawiedliwości funkcjonuje w zetknięciu z instytucją Kościoła. Niestety ta obserwacja jest smutna dla nas wszystkich. Można odnieść wrażenie, że Kościół, a dokładnie księża, którzy popełnili przestępstwa, mogą liczyć na specjalne traktowanie" - mówił dziennikarz mówił w programie programie "Koronawirus. Raport Faktu".

"Wciąż nie wiem, kiedy będzie premiera" - zakończył Sekielski.

W mediach społecznościowych dziennikarz zapowiedział jednak nowy program . "12 wyzwań Sekielskiego" powstaje specjalnie z myślą o widzach kanału Sekielskiego na YouTubie.

"Będzie to serial dokumentalny pokazujący moje zmagania z wagą, walkę o zdrowie i życie. W każdym odcinku stanę przed wyzwaniem (bez ściemy i taryfy ulgowej), które da odpowiedź na to, jak bardzo treningi i zmiana stylu życia wpływa na wydolność i sprawność fizyczną mojego organizmu" - zapowiada autor.

Tomasz Sekielski przez 15 lat był związany ze stacją TVN. Od 2013 do 2016 roku prowadził swój autorski program w TVP1. W 2017 roku wyprodukował serial dokumentalny "Teoria spisku". Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, między innymi Grand Press z 2006 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Sekielski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy