Reklama

Z nadwagą też można świetnie wyglądać

Elżbieta Romanowska gra główną rolę w serialu telewizji Polsat "2XL". Jako że aktorka - podobnie jak jej nowa bohaterka - należy do osób puszystych, to sama szyje sobie ubrania na miarę.

W serialu "2XL" wcielasz się w charakterną biolog Agatę Dec. Lubisz swoją bohaterkę?

Reklama

Elżbieta Romanowska: - Bardzo. Staram się dać jej trochę siebie, ale Agata ma też cechy, których ja nie posiadam. W głębi duszy moja bohaterka jest pozytywną, ciepłą osobą. Widać to szczególnie w relacjach z przyjaciółmi. W pracy jest jednak twarda, nieustępliwa, trzyma mężczyzn na dystans. Wymaga dużo od siebie i od innych. Ciężko na pierwszy rzut oka zauważyć, że pod tą skorupą jest ktoś, kto potrzebuje ciepła, akceptacji i miłości.

"2XL" to pierwszy serial w Polsce, w którym głównymi bohaterkami są pulchne kobiety. Myślisz, że to spodoba się widzom?

- Gdy dowiedziałam się, że taki serial ma powstać, pomyślałam, że to wspaniały pomysł. Po pierwsze, pod względem zawodowym, a po drugie - ze względu na widzów. Przecież ludzi o pulchnych kształtach jest wielu. Do tej pory oglądaliśmy seriale, w których głównymi bohaterami byli młodzi i szczupli ludzie, a przecież nie tylko tacy żyją na świecie.

Główne bohaterki "2XL" mają na początku spore problemy z mężczyznami i z... doborem ubrań. Uważasz, że każda pulchna kobieta ma takie zmartwienia, czy to stereotyp?

- Sama mam nadwagę i nie jest to dla mnie ogromny problem. Jedyny, jaki mam, to znalezienie fajnych ciuchów. Zazwyczaj szyję ubrania na miarę, bo przecież nawet jak ma się więcej kilogramów, to można świetnie wyglądać w dobrze skrojonych ciuchach.

Rola w tym serialu jest twoją kolejną po "Ranczu". Myślisz, że uda ci się wreszcie zmienić postrzeganie swojej osoby przez widzów?

- Występ w 'Ranczu' był wspaniałą przygodą, cudownym początkiem. Jola jest bardzo charakterystyczna. Nie tylko ze względu na wygląd, ale też zachowanie. Postać, którą gram w '2XL', jest mi bliższa. Nie jest tak przerysowana i każdy może spotkać kogoś podobnego na ulicy, czy w autobusie.

Elżbieta Romanowska - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Popularność zyskała dzięki roli Joli w serialu "Ranczo". Jest aktorką Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W 2008 roku wzięła udział w programie "Jak oni śpiewają". We wrześniu na antenie telewizji Polsat rozpocznie się emisja serialu "2XL", w którym Romanowska gra jedną z głównych ról. Ma 30 lat.

Rozmawiała Dominika Gwit(PAP Life).

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: elżbieta | bohaterka | telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje