Reklama

Reklama

"Wolni od długów": 11-latek z 30 tysiącami złotych zadłużenia

Ma 11 lat i ogromny dług do spłacenia, który odziedziczył po ojcu. Oprócz babci nie ma nikogo bliskiego. Bartek z miejscowości Poręba wraz z babcią Barbarą żyją bardzo skromnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Ich historia poruszyła ekspertów "Wolni od długów" na tyle mocno, że bez wahania postanowili pomóc potrzebującym. Efekty ich działań będzie można śledzić w 12. odcinku programu.

11-letni bohater najbliższego odcinka programu "Wolni od długów" jest zadłużony na 30 tysięcy złotych

Pani Barbara samotnie wychowuje 11-letniego wnuka. Bartek jest sierotą. W wieku 3 lat porzuciła go mama, która zmarła w 2018 roku. Kolejną tragedią w życiu chłopca była śmierć ojca. Dom, w którym obecnie mieszkają babcia z wnukiem, był własnością syna Barbary. Po jego śmierci cały majątek, wraz z zadłużeniem, odziedziczył chłopiec.

"Wolni od długów": 11-letni chłopiec odziedziczył zadłużenie po ojcu

Dom do niedawna nie miał centralnego ogrzewania ani łazienki. Na szczęście pani Barbara otoczona jest przez silną grupę wsparcia - sąsiadów i ich rodziny, którzy dzięki zbiórkom pieniędzy zorganizowali remont. Chłopiec bardzo kochał ojca i chce dalej mieszkać w rodzinnym domu. Kiedy dorośnie, marzy o tym, aby zostać rolnikiem jak jego ojciec.

Pani Barbara marzy o tym, żeby "pożyć jeszcze trochę" i wychować wnuka na dobrego człowieka. Utrzymuje się z niskiej renty po mężu. Stara się nie korzystać z pieniędzy wnuczka, tak by w razie jej śmierci Bartek nie pozostał bez środków do życia. Czy jej marzenia o dobrej i spokojnej przyszłości wnuka mają szansę realizacji? To pytanie do ekspertów, którzy zrobią co w ich mocy aby zmienić na lepsze życie Pani Barbary i Bartka.

Reklama

 "Wolni od długów" w każdy czwartek o godz. 20 w Polsacie! 

Program można oglądać przedpremierowo, na tydzień przed emisją w telewizji, w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA - w każdy czwartek, w pakiecie IPLA PREMIUM. Poszczególne odcinki są dostępne w IPLI również bezpłatnie, tuż po emisji na antenie Polsatu.


Program "Wolni od długów" zadebiutował w ramówce Polsatu w maju 2021. Gospodynią show jest aktorka Anna Guzik, którą wspiera sztab ekspertów od spraw prawnych, finansowych i społecznych: Piotr Ikonowicz, Fryderyk Karzełek oraz Anna Bufnal.

"Wolni od długów": Reality-show z misją

"Wolni od długów" to program typu reality. Jego bohaterami są dramatycznie zadłużeni, borykający się z problemami finansowymi Polacy, którzy sami nie umieją ich rozwiązać.

Niewiedza, strach oraz nawarstwiające się problemy finansowe sprawiają, że konieczna jest interwencja z zewnątrz. Anna Guzik odwiedza bohaterów programu, mieszkających w różnych zakątkach Polski. Dzięki swojej wrażliwości i empatii szybko nawiązuje z nimi kontakt, przełamuje w nich barierę wstydu i niepewności. Dzięki temu ma szansę wysłuchać dramatycznych historii, o których często nie wiedzą nawet najbliżsi osób zadłużonych. Udział w programie dla wszystkich uczestników bez wyjątku to przysłowiowa "ostatnia deska ratunku".

Historie bohaterów wraz z dokumentami trafiają do doświadczonych ekspertów z dziedziny prawa i finansów. Specjaliści analizują sytuację dłużników i proponują najlepszy plan naprawczy. To kluczowy moment dla uczestników - od tej chwili ich życie zaczyna się zmieniać i pojawia się nadzieja! Bohaterowie są prowadzeni krok po kroku w procesie oddłużania, wyciągani z matni, dzięki czemu otrzymują nowy start.

Specjaliści uczą nowych nawyków i pokazują, co zrobić, aby nie wpaść ponownie w spiralę długów. To jednak od uczestników będzie ostatecznie zależeć, czy skutecznie wprowadzą plan naprawczy i czy po programie będą żyć na nowych zasadach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wolni od długów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje