Reklama

Reklama

Woli samochody zamiast kobiet

Jay Leno, amerykański dziennikarz znany z prowadzenie programu "The Tonight Show", zgromadził imponującą kolekcję około... 140 luksusowych samochodów. "Wolę jedną kobietę i 200 samochodów. Wychodzi to taniej niż mieć jeden samochód i dwieście kobiet" - żartuje komik.

Mocno wysunięty podbródek i gęste, siwe włosy - to znaki charakterystyczne Jaya Leno. Łatwiej opisać wygląd tego gwiazdora niż kolekcję samochodów, którą zgromadził.

W swojej stajni Leno ma bentleye, corvetty i lamborghini. Showman może się też pochwalić 90 zabytkowymi motorami, w tym harleyami robionymi na zamówienie. Zazwyczaj kupuje zniszczone maszyny, które poddaje gruntownemu remontowi. Swoje cacka trzyma w przepastnym hangarze w okolicach Hollywood.

Jego hobby jest kosztowną zabawą, ale komik ma na to środki. Na talk-show emitowanym w telewizji NBC zarabia 32 mln dolarów rocznie. Do tego trzeba doliczyć wynagrodzenia za występy na korporacyjnych bankietach. Za jeden bierze 150 tys. dolarów.

Reklama

Dzięki swojej pasji zaprzyjaźnił się z innymi gwiazdami, które lubią majsterkować. O mechanice samochodowej rozprawia chociażby z Tomem Cruisem. A Russel Crowe potrafi nawet zadzwonić do niego z Europy, żeby pogadać o Harleyach.

Majsterkować zaczął, jako 14-latek. Jego królikiem doświadczalnym był 31-letni dostawczy samochód typu pick-up. Nim Leno zdał egzamin na prawo jazdy, testował go na podjeździe przed domem.

Teraz każdego dnia może "palić gumę" innym samochodem. Jak sprawują się jego maszyny, sprawdza jeżdżąc do studia "The Tonight Show" w Burbank pod Los Angeles. Auta znajdują się w ciągłej gotowości. Ich akumulatory są na bieżąco doładowywane. Gdyby zepsuła się jakaś część, cyfrowe obrabiarki mogą ją dorobić na miejscu.

Od czasu do czasu niektóre z obiektów swojej kolekcji Leno oddaje na szczytny cel. W 2001 roku wystawił na aukcję maszynę Harley-Davidson. Motocykl z podpisami sławnych gości jego programu został sprzedany za 360 tys. dolarów. Pieniądze przekazano ofiarom ataku terrorystycznego z 11 września. Z kolei motor, który zlicytował, by pomóc poszkodowanym przez huragan Katrina, osiągnął cenę 1,5 mln dolarów.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Na co do kina?

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje