Reklama

​Wojciech Modest Amaro wśród 100 najlepszych kucharzy na świecie

Wojciech Modest Amaro przyzwyczaił nas do tego, że lubi wznosić się na kulinarne wyżyny. To jego restauracja jako pierwsza w Polsce zdobyła Gwiazdkę Michelin i to on jako pierwszy Polak znalazł się na liście 100 najlepszych kucharzy świata.

Wojciech Modest Amaro w warszawskiej restauracji "Atelier Amaro"

Na ogłoszonej podczas wrześniowej gali w Barcelonie liście 100 najlepszych kucharzy na świecie, Best Chef Awards 2019, znalazł się również Wojciech Modest Amaro.
Jedyny Polak, zajął 90. miejsce w rankingu 100 najlepszych szefów kuchni, wyprzedzając konkurentów z Włoch, USA i Meksyku. Pierwsze miejsce zajął Bjoern Frantzen, szef kuchni w restauracji Frantzen w Sztokholmie, kolejne miejsca zajęli Joan Roca i David Munoz.

Reklama

Wyróżnienia Best Chef Awards 2019 przyznawane są szefom kuchni, którzy nadają innowacyjny kształt współczesnej gastronomii. "W kuchni nie ma ograniczeń" - podkreślał Wojciech Modest Amaro, szef kuchni Atelier Amaro, gdy został wyróżniony Wschodzącą Gwiazdką Przewodnika Michelin.

"Praca, w której znany jest koniec, nie inspiruje. Wolimy niewiadomą i adrenalinę związaną z tworzeniem czegoś nowego. Najcenniejszą radę, jaką dał mi Ferran Adria, odnosiła się do jego sposobu na sukces: niczym się nie ograniczaj - przekonywał. Jeśli tylko coś przyjdzie ci do głowy i pojawia się formuła realizacji tego pomysłu, to po prostu zrób to. W kuchni nie może być żadnych limitów, to miejsce gdzie obowiązuje totalna wolność. To była przełomowa rada również z perspektywy kuchni polskiej" - wspominał.

Gdy w 2013 roku otrzymał upragnioną "gwiazdkę", przyznał, że to niemal jak otwarcie okna na oścież.


PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Modest Amaro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje