Reklama

Wojciech Cejrowski wraca do TVP!

Po 10 latach przerwy do Telewizji Polskiej wraca program kontrowersyjnego dziennikarza Wojciecha Cejrowskiego. Jego produkcję "Boso przez świat" widzowie TVP będą oglądać od 28 lutego.

Po 10 latach przerwy do Telewizji Polskiej wraca program kontrowersyjnego dziennikarza Wojciecha Cejrowskiego. Jego produkcję "Boso przez świat" widzowie TVP będą oglądać od 28 lutego.
Wojciech Cejrowski w programie "Ameryka da się lubić" (2020) /Agencja FORUM

Wojciech Cejrowski współpracę z TVP, przy emisji swoich autorskich produkcji, zakończył w 2011 roku. Wówczas jego program "Wojciech Cejrowski. Boso" zaczął emitować TVN Style. Po dwóch latach, w 2013 roku audycja trafiła do stacji Puls.

W 2018 roku Wojciech Cejrowski pojawiał się co prawda regularnie w programie "Minęła 20" w TVP Info, jednak w listopadzie 2018 roku Telewizja Polska zawiesiła z nim współpracę.

"TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim. Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu" - wyjaśniał wówczas Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na Twitterze.

Reklama

Prezes TVP Jacek Kurski stwierdził, że powodem takiej decyzji było spalenie przez Wojciecha Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej w czasie programu "Minęła 20" w TVP Info. Fragment ten co prawda nie został pokazany na wizji, ale dziennikarz udostępnił go na swoim kanale na YouTube.

"Ta sytuacja naruszała standard telewizji publicznej, polską rację stanu i była całkowicie niepotrzebna. Jako prezes TVP nie pozwolę, by telewizja wpisywała się w zachowania, które mają znamiona antypolskiej prowokacji" - skomentował Kurski.

Niektórzy publicyści zwrócili jednak uwagę, że powodem rezygnacji z usług Cejrowskiego mogło być coś innego, a mianowicie wypowiedzi publicysty o Jarosławie Kaczyńskim.

W połowie listopada 2018 roku dziennikarz skrytykował prezesa PiS za nieprzyjęcie w obecnej kadencji parlamentu przepisów ograniczających aborcję. Dodatkowo w jednym z wywiadów w popularnej audycji radiowej Cejrowski skrytykował prezesa PiS za pogrożenie palcem posłance tej partii Annie Siarkowskiej podczas wystąpienia na mównicy, gdy ta negatywnie oceniła wycofywanie się przez PiS z przepisów o Sądzie Najwyższym.

"E tam. Moim zdaniem wcale nie wyleciałem z #Minęła20 za palenie flagi, ani za krytykę #PiSlamizacja. Wyleciałem za to" - napisał wówczas Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

W czerwcu 2020 roku Wojciech Cejrowski pojawił się jako gość w programie prowadzonym przez Idę Nowakowską w TVP, "Ameryka da się lubić".

Jak informuje serwis press.pl, jego program  "Boso przez świat" widzowie TVP będą oglądać w każdą niedzielę, począwszy od 28 lutego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Cejrowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy