Reklama

Włodzimierz Szaranowicz znika z TVP?

Włodzimierz Szaranowicz nie będzie już dyrektorem TVP Sport. "Jestem zmęczony, prowadziłem ten kanał ósmy rok, czas na odpoczynek" - wyznał dziennikarz.

Włodzimierz Szaranowicz otrzymał w 2016 roku Telekamerę Tele Tygodnia

Włodzimierz Szaranowicz tylko do końca maja tego roku będzie dyrektorem TVP Sport - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Popularny dziennikarz nie odchodzi jednak z Telewizji Polskiej, będzie nadal komentował wybrane wydarzenia sportowe. Co wpłynęło na decyzję Szaranowicza?

"Jestem już zmęczony, prowadzę ten kanał ósmy rok, czas oddać go w ręce młodszych. (...) Będę cały czas komentował wybrane wydarzenia sportowe na antenie TVP Sport" - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Informacje o tym, że Szaranowicz ma odejść ze stanowiska dyrektora, pojawiły się już rok temu. Wówczas jednak TVP dementowało te doniesienia.

Nowym szefem TVP Sport ma zostać dziennikarz i manager sportu Marek Szkolnikowski, który obecnie jest zastępcą Szaranowicza.

Włodzimierz Szaranowicz od lat związany jest z TVP. Obecnie jest dyrektorem TVP Sport, ale wcześniej był przede wszystkim komentatorem sportowym, specjalizującym się w piłce nożnej, koszykówce, lekkiej atletyce, boksie i w narciarstwie klasycznym, ze szczególnym uwzględnieniem skoków narciarskich.

W swojej karierze sprawozdawcy siedemnaście razy był akredytowany na igrzyska olimpijskie (począwszy od letnich igrzysk w Moskwie w 1980 roku, co stawia go na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich dziennikarzy sportowych.


INTERIA.PL/Wirtualnemedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Włodzimierz Szaranowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje