Reklama

Reklama

Witold Pyrkosz: Pożegnanie Lucjana Mostowiaka jesienią

Jak długo bohater Witolda Pyrkosza obecny będzie w serialu "M jak miłość"?

Jak długo bohater Witolda Pyrkosza obecny będzie w serialu "M jak miłość"?
Witold Pyrkosz we wtorkowym (25 kwietnia) odcinku "M jak miłość" /MTL Maxfilm

Witolda Pyrkosza będzie można oglądać w "M jak miłość" jeszcze przez kilka tygodni, a ostatecznie widzowie pożegnają się z postacią Lucjana Mostowiaka jesienią - poinformowała Karolina Baranowska z MTL Maxfilm.

Obecnie trwają prace nad zmianą gotowych już wcześniej scenariuszy.

- Do zeszłego tygodnia ekipa miała dłuższą przerwę w pracy - jak co roku w oczekiwaniu na wiosnę - i nikt z nas nie spodziewał się, że aktor nie pojawi się już na planie - dodała Baranowska.

Reklama

Witold Pyrkosz znany był publiczności dzięki charakterystycznym rolom, przede wszystkim Jędrusia Pyzdry w "Janosiku", Balcerka w serialu "Alternatywy 4", Duńczyka w kultowym "Vabanku", a w ostatnich latach Lucjana Mostowiaka w serialu "M jak miłość".

Od kilkunastu lat dla widzów był przede wszystkim Lucjanem Mostowiakiem, seniorem rodu, podporą rodziny i najlepszym dziadkiem na świecie w "M jak miłość". 24 grudnia 2016 roku obchodził 90. urodziny.

Informacja o śmierci aktora pojawiła się w sobotę, 22 kwietnia, na oficjalnym fanpage'u serialu "M jak miłość".

"Odszedł cudowny człowiek, nasz wspaniały mistrz i wielki przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci, Witku, za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy" - napisano na fanpage'u.

Pogrzeb Witolda Pyrkosza odbędzie się w piątek, 28 kwietnia, w Górze Kalwarii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Witold Pyrkosz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy