Reklama

Wielki finał mundialu w TVP

Czas na najważniejsze rozstrzygnięcia podczas mundialu w Brazylii. W niedzielę, 13 lipca, w wielkim finale Niemcy zmierzą się z Argentyną. Transmisja w TVP1 i TVP Sport - studio rozpocznie się już o godz. 20:30.

Taki sam skład finału mistrzostw świata mieliśmy w 1986 i 1990 roku. Za pierwszym razem lepsi okazali się Argentyńczycy pod wodzą Diego Maradony, cztery lata później wygrali Niemcy, których prowadził Lothar Matthaeus. Który kapitan wzniesie teraz puchar: Leo Messi czy Philipp Lahm? Przekonamy się już w niedzielę.

Mundial w Brazylii jest wielkim wydarzeniem. Mimo że nie gra w nim reprezentacja Polski, widzowie bardzo chętnie oglądają mecze. Dotychczasowe 62 spotkania śledziło więcej osób niż na poprzednich mistrzostwach w RPA - średnia poszczególnych faz mundialu wyniosła 3,933 mln (udziały 36,38 proc.), a cztery lata temu - 3,828 mln i 35,13 proc.

Reklama

To sukces, biorąc pod uwagę jak w tym czasie zmienił się rynek telewizyjny i jak szybko rozwijają się nowe media (Internet i urządzenia mobilne).

Finał skomentują: Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielczarski. Studio poprowadzi Włodzimierz Szaranowicz, a jego gośćmi będą: Jacek Gmoch, Jerzy Engel, Tomasz Wołek oraz Marcin Żewłakow.

Analiza najważniejszego meczu Mundialu rozpocznie się już o godz. 19:05 z przerwą na ceremonię zamknięcia (ok. godz. 19:20). Po niej studio w TVP Sport będzie trwać aż do meczu (w TVP1 z przerwą na "Wiadomości"), a także godzinę po najważniejszym spotkaniu. Dzień później zapraszamy na podsumowanie Mundialu (TVP1, TVP Sport) o godz. 20:25.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mundial 2014 | finał | TVP | wielki finał

Reklama

Reklama

Reklama