Reklama

Wielkanoc w TVP2

W świątecznej ofercie programowej TVP2 nie zabraknie propozycji dla całej rodziny. Widzowie będą mogli obejrzeć specjalne wydania programów "Bitwa na głosy", "Szansa na sukces", "Familiada" czy "Tak to leciało" oraz interesujące filmy dokumentalne i fabularne.

PIĄTEK, 22 KWIETNIA

Reklama

"Tajemnice Jasnej Góry"
Z chwilą, gdy pojawił się na Jasnej Górze niezwykły obraz Matki Bożej, stała się ona dla pielgrzymów miejscem wyjątkowym. Kto i kiedy stworzył ten obraz? Jak trafił na Jasną Górę i dlaczego znalazł się pod opieką Paulinów? Dlaczego nazywany jest Czarną Madonną? Co to są tzw. sukienki, ile ich jest i kto je tworzy? To tylko niektóre pytania, na które twórcy tej kilkuodcinkowej produkcji starają się odpowiedzieć.

"Rocky i Łoś Superktoś"
Dwoje przestępców, Natasha Fatale (Rene Russo) i Boris Badenov, łamie tajny kod umożliwiający przeniknięcie im ze świata animowanego do rzeczywistości. Wraz z szefem (Robert De Niro) knują spisek mający na celu zawładnięcie całym światem. Latająca wiewiórka Rocky oraz Łoś Superktoś od lat walczą z tą grupą przestępczą. Ich zadaniem jest udaremnienie planów oszustów.

"Czarny pies"
Zawodowy kierowca Jack Crews (Patrick Swayze), w następstwie spowodowanego przez siebie wypadku drogowego, trafia do więzienia. Z tego powodu pogarsza się sytuacja materialna jego rodziny - żony Melanie (Brenda Strong) i córki Tracy (Erin Broderic). Po opuszczeniu zakładu karnego Jack staje przed perspektywą utraty domu, na który pracował przez długie lata przed wypadkiem. Postanawia do tego nie dopuścić.

"Billy Elliot"
11-letni Billy (Jamie Bell) trenuje boks, ale nie odnosi wielkich sukcesów.. Gdy przypadkowo trafia na zajęcia kółka baletowego, niespodziewanie odkrywa w sobie zamiłowanie do tańca. Wkrótce chłopiec zamienia rękawice bokserskie na strój baletowy i wbrew woli ojca zaczyna uczęszczać na lekcje u pani Wilkinson (Julie Walters).

SOBOTA, 23 KWIETNIA

"Konwój"
Znany z gorącego temperamentu kierowca ciężarówki "Gumowa Kaczka"( Kris Kristoferson) ma zdecydowanie dość nasilających się szykan ze strony policji. Spięcie z szeryfem staje się pretekstem do rozpętania prawdziwej wojny ze stróżami prawa, a bohater staje się ogniskiem zapalnym buntu wśród wszystkich okolicznych kierowców.

"Smaki czasu z Karolem Okrasą" - gość: Magdalena Zawadzka
W wielkanocnym odcinku Karol Okrasa spotka się ze znaną aktorką - Magdaleną Zawadzką. W trakcie rozmowy pani Magdalena opowie, jak wyglądał koszyczek ze święconką i co jadło się podczas Świąt Wielkanocnych, które pamięta z dzieciństwa. Wspomni także o pysznych potrawach, jakie przyrządzała jej babcia.

"Babe - świnka z klasą"
W tym filmie zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. Farmer Hoggett ratuje przed smutnym losem w rzeźni pewna małą świnkę. Nawet nie wie, co - a raczej kogo - sprowadza sobie na farmę. Oscar za efekty wizualne i 6 innych nominacji, oraz Złoty Glob za najlepszy film komediowy.

"George prosto z drzewa 2
Film przedstawia dalsze przygody George'a, wychowanego przez małpy, tak jak Tarzan. Teściowa George'a - Beatrice Stanhope nie może pozwolić swojej córce - Urszuli i wnukowi na życie w dżungli. Dogaduje się z byłym narzeczonym dziewczyny - Lylem i razem poddają dziewczynę w hipnozie, nakłaniając ją, aby porzuciła George'a.

"Bitwa na głosy" - wydanie specjalne
W Wielką Sobotę czeka nas początek walki o finał. Kto na pewno się w nim znajdzie? Każdy z trzech zespołów, które zostaną w programie wykona dwa utwory. Usłyszymy też wielki przebój autorstwa słynnego kompozytora w wykonaniu trójki gwiazd, z towarzyszeniem ich podopiecznych. Wszystkie teamy będą tym razem bezpieczne, ponieważ nikt nie odpadnie.

"Asterix i Obelix: Misja Kleopatra"
Ekranizacja słynnego francuskiego komiksu o mieszkańcach pewnej wioski w Galii, uparcie walczących z Rzymianami. Akcja toczy się w I wieku przed naszą erą. Tym razem Asterix i Obelix wyruszają do Egiptu, aby pomóc architektowi Numrobisowi wybudować nowy pałac dla Kleopatry, królowej Egiptu.

"Domino"
Film oparty jest na prawdziwej historii życia Domino Harvey. Córka aktora Laurence'a Harveya porzuca swoje dotychczasowe życie w świecie gwiazd Hollywoodu i zostaje łowcą głów, którzy poszukują przestępców uchylających się przed odbyciem kary.

NIEDZIELA, 24 KWIETNIA

"Znachor"
Druga ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Znany chirurg, profesor Wilczur, od którego odeszła żona z ukochaną córeczką, szuka zapomnienia w alkoholu. Ciężko raniony w głowę podczas bójki w podmiejskim szynku, traci pamięć. Mija 15 lat. Pod nazwiskiem Antoniego Kosiby wędruje po kraju szukając pracy. Znajduje schronienie u młynarza, któremu leczy kalekiego syna. Po udanej operacji syn młynarza zaczyna chodzić. Wieść o znachorze cudownie uzdrawiającym chorych obiega okolicę.

"Ojciec panny młodej"
Pewnego dnia córka szokuje rodziców, a zwłaszcza ojca, wiadomością o jej zaręczynach z chłopakiem, którego poznała na studiach we Włoszech. Zdruzgotany ojciec próbuje odzyskać swoją "malutką" córeczkę.

"Familiada" - wydanie specjalne
W świątecznym wydaniu "Familiady" wystąpią aktorzy serialu "rodzinka.pl": Małgorzata Kożuchowska, Natalia Lesz, Maciej Musiał, Adaś Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski. W drużynie rywali natomiast zobaczymy Łukasza Nowickiego z podopiecznymi Fundacji Mam Marzenie. Wygrana nagroda pieniężna i nagrody rzeczowe zostaną przeznaczone na potrzeby rzeszowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

"Szansa na sukces" - Gwiazdy i ich dzieci

W świątecznym wydaniu programu "Szansa na sukces" sceną zawładną dzieci znanych postaci ze świata mediów. Dzieci śpiewać będą polskie, najbardziej popularne piosenki ludowe. Kibicować i pomagać im będą rodzice - Łukasz i Paweł Golcowie, Anna Wiśniewska, Odeta Moro - Figurska, Magda Steczkowska z mężem Piotrem Królikiem, Alicja Węgorzewska oraz Paulina i Maciej Kurzajewscy.

"Festiwal Kabaretu Koszalin 2010 - Kabaretowa Stacja Ko(s)miczna"
Polska załoga kosmiczna wylądowała wreszcie na powierzchni Marsa. Oczywiście tuż po wylądowaniu Polacy założyli 3 partie polityczne i związki zawodowe... Stacją dowodzą komandor Leszek Malinowski i oficer Waldek Sierański, czyli kabaret Koń Polski. Planetę zaludniają kolejne załogi: Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec, Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, kabaret Rak i inni.

"Tak to leciało" - odcinek specjalny
Piotr Kupicha i Maciej Zakościelny będą walczyć w jednym odcinku muzycznego show Dwójki. Jednak nie między sobą - każdy będzie zmagał się ze swoją pamięcią. W programie usłyszymy dobrze znane przeboje polskie i zagraniczne.

"Kabaretowy Klub Dwójki"
Jak Polacy spędzają swój wolny świąteczny czas, jak dziś wyglądają polskie wesela i komunie? W wielkanocnym klubie same asy sceny kabaretowej: kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów i Katarzyna Zielińska.

"Kolekcjoner kości"
Po Nowym Jorku grasuje psychopatyczny morderca. Zdesperowana policja prosi o pomoc w odszukaniu sprawcy morderstw byłego detektywa, sparaliżowanego Lincolna Rhymea (Denzel Washington). Świadkiem jednego z zabójstw jest młoda policjantka Amelia Donaghy (Angelina Jolie). Lincoln widzi w niej cennego pomocnika i proponuje współpracę.

PONIEDZIAŁEK, 25 KWIETNIA

"Jaguar"
Francuz Jean Campana (Jean Reno) chce ratować przed zagładą amazońską dżunglę. Razem z indiańskim szamanem Wanu (Harrison Lowe) przyjeżdża do Paryża, aby nagłośnić tę sprawę. W hotelowej windzie spotykają François Perrina (Patrick Bruel), hazardzistę i uwodziciela. Wanu uznaje, że Perrin jest wybrańcem i powierza mu tajną misję.

"Słynna restauracja"
Pan Septime prowadzi ekskluzywną restaurację na Polach Elizejskich. Pewnego wieczoru z jego lokalu zostaje uprowadzony szef rządu jednego z państw Ameryki Południowej. Septime na własną rękę rozpoczyna poszukiwania uprowadzonego dyplomaty.

"Familiada" - wydanie specjalne

W specjalnym wydaniu programu będą rywalizować ze sobą członkowie zespołów Volver i The Pupils. W skład drużyny Volver wchodzą: Tomasz Lubert, Mariusz Totoszko, Bartosz Kuśmierczyk, Michał Jabłoński, Bartłomiej Osiński. Zespół The Pupils tworzą: Aleksander Potrzebki, Paweł Piechowiak, Zofia Paluszak, Dominka Dobrocińska, Katarzyna Adamczyk.

"Laskowik & Malicki"
Wybrane, najzabawniejsze fragmenty Dwójkowego cyklu rozrywkowego "Laskowik & Malicki". Widzowie docenili talent Zenona Laskowika i Waldemara Malickiego, przyznając im w tym roku "Telekamerę Teletygodnia" w kategorii "Osobowość w rozrywce".

"102 Dalmatyńczyki"
Film jest kontynuacją wielkiego przeboju kinowego "101 Dalmatyńczyków". Jego akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach oglądanych w części pierwszej. Bezwzględna Cruella DeMon opuszcza więzienie. Twierdzi, że kocha psy i nawet postanawia zainwestować w schronisko dla zwierząt. Jednak jej sądowa opiekunka Chloe Simon nie wierzy w tę cudowną przemianę.

"Asterix i Wikingowie"
Grupa nieustraszonych Wikingów udaje się na podbój wioski Galów. Chcą uprowadzić "czempiona strachu", który ma nauczyć ich latać. Doszły ich bowiem słuchy, ze strach dodaje ludziom skrzydeł. W tym samym czasie Asterix z Obelixem, w pocie czoła kształtują charakter Trendixa, syna wodza Galów. Stoją przed nie lada zadaniem: jak z maminsynka zrobić prawdziwego mężczyznę?

"Liberator 2"
Kontynuacja przygód niezwykłego Casey'a Rybacka (Steven Seagal). Tym razem terroryści, wspomagani przez szalonego naukowca, przejmują kontrolę nad supertajnym amerykańskim satelitą. Akcja filmu rozgrywa się w pociągu, gdzie wraz z aparaturą do sterowania satelitą zainstalowali się terroryści. Tu również ukrył się (choć nie na długo) główny bohater, doskonały tajny agent Ryback.

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Bitwa na Głosy | Szansa na sukces | Tak to leciało! | Wielkanoc | TVP2 | TVP 2 | telewizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje