Reklama

Reklama

Wielkanoc przed telewizorem?!

W polskiej telewizji święta to - jak powszechnie wiadomo - czas powtórek. Czy i tak będzie tym razem, czy doczekamy się wreszcie kilku filmowych premier?

SOBOTA

Już o 10:50 Dwójka przypomni klasyczny już film drogi Sama Peckinpaha "Konwój". Opowiada on o kierowcy ciężarówki, który w proteście przeciwko skorumpowanym, liczącym na łapówki policjantom z "drogówki", formuje z kolegami po fachu tytułowy konwój osiemnastokołowców.

Tego samego dnia na TVP2 wyemitowanych zostanie jeszcze kilka innych rozrywkowych propozycji. Wśród nich znajdą się m.in. "Babe, świnka z klasą", historia przesympatycznego czworonoga, który nie chcąc trafić w roli potrawy na stół swoich właścicieli, postanawia zostać... psem pasterskim, a także "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" - francuska superprodukcja o bohaterskich Galach, którzy muszą pomóc w budowie pałacu na środku egipskiej pustyni.

Reklama

Wieczorne propozycje Dwójki przeznaczone są już do zdecydowanie starszych widzów. Będą to: "Domino", oparta na faktach historia modelki, która postanawia zostać łowcą nagród, a także "Kolekcjoner kości", sensacyjna produkcja z Denzelem Washingtonem i Angeliną Jolie w rolach policjantów ścigających seryjnego zabójcę.

Tego samego dnia na TVP1 "Cziłała z Beverly Hills", komedia familijna o przygodach tytułowej psiej arystokratki, którą w Meksyku czeka prawdziwa szkoła przetrwania, a także sensacyjna "Wojna Logana: Kwestia honoru" z Chuckiem Norrisem w roli głównej i klasyczny musical z lat 60. "Upiór w operze" w reżyserii Terence'a Fishera.

Rozrywka w wielkanocną sobotę będzie dominować także na antenach Polsatu i TVN-u. Ta pierwsza stacja zaproponuje swoim widzom m.in. "Bruce'a Wszechmogącego", komedię z Jimem Carrey'em, o dziennikarzu, który dostaje od Boga władzę absolutną oraz "Nie zadzieraj z fryzjerem", historię agenta Mossadu (Adam Sandler), który pozoruje własną śmierć, żeby zostać... fryzjerem.

Na TVN-ie będzie natomiast można zobaczyć takie filmy, jak: Ile waży koń trojański?, głośną komedię Juliusza Machulskiego o kobiecie, która ma szansę naprawić popełnione w przeszłości błędy, "Z ust do ust" - zabawną opowieść o rodzinnych sekretach i trzech pokoleniach kobiet zauroczonych tym samym mężczyzną oraz produkcję science fiction Johna Carpentera "Ucieczka z Los Angeles", kontynuację przygód Snake'a Pliskena (Kurt Russell), człowieka do zadań specjalnych.

NIEDZIELA

Filmy rozrywkowe zdominują także wielkanocną niedzielę, choć pierwszym obrazem wyemitowanym tego dnia na TVP2 będzie "Maria, matka Jezusa", ekranizacja części Nowego Testamentu skupiająca się na matce Chrystusa. Innymi propozycjami TVP2 na ten dzień będą: "Znachor", adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza zrealizowana przez Jerzego Hoffmana z Jerzym Bińczyckim w roli głównej, opowiadająca o chirurgu, który w wyniku napaści traci pamięć, "Ojciec panny młodej", komedia o perypetiach głowy rodziny, który wydaje za mąż swoją ukochaną córkę, a także kolejny thriller science fiction Johna Carpentera z Kurtem Russellem "Coś", historia naukowców, którzy muszą zgładzić istotę z obcej planety.

Tego samego dnia na TVP1 kolejna część przygód "Bibliotekarza", który tym razem musi odnaleźć przeklęty kielich Judasza, nowy film Olafa Lubaszenki "Złoty środek", zwariowana komedia omyłek z przebierającą się za mężczyznę Anną Przybylską oraz "Nagi instynkt 2", sequel legendarnego thrillera Paula Verhoevena, z Sharon Stone ponownie wcielającą się w rolę równie demonicznej, co seksownej pisarki.

Polsat w niedzielę przed południem wyemituje familijną "Pajęczynę Charlotty", ekranizację jednej z najsłynniejszych książek dla dzieci w historii literatury, a wieczorem pokaże pierwszą część równie legendarnego "Titanica", jedną z najpiękniejszych i najbardziej dramatycznych ekranowych historii miłosnych, której tłem jest zatonięcie słynnego okrętu. Po produkcji Jamesa Camerona na antenie stacji będzie jeszcze można obejrzeć film Jeana-Jacquesa Annaud z Bradem Pittem w roli głównej - "Siedem lat w Tybecie", ekranizację autobiografii austriackiego alpinisty Heinricha Harrera, który tuż przed wybuchem II wojny światowej przebył szczyty Himalajów, by dotrzeć do Tybetu.

Tego samego dnia TVN zaproponuje swoim widzom takie obrazy, jak: "Idealny facet", opowieść o 16-latce, która postanawia znaleźć swojej matce właściwego mężczyznę, pełen gwiazd kina w obsadzie (Daniel Craig,Nicole Kidman, Eva Green, Sam Elliot) "Złoty kompas", historię dziewczynki, która wyrusza na pomoc porwanemu przyjacielowi,a także kolejny film Juliusza Machulskiego "Pieniądze to nie wszystko", opowieść o biznesmenie, którego pracownicy byłego pegeeru biorą do niewoli i domagając się za niego okupu.

PONIEDZIAŁEK

Także w "lany poniedziałek" nie zabraknie filmowych propozycji, zwłaszcza na TVP1, która tego dnia wyemituje m.in.: legendarne "Śniadanie u Tiffany'ego" Blake'a Edwardsa, ekranizację powieści Trumana Capote z Audrey Hepburn i Georgem Peppardem w rolach głównych, francuską komedię "Jeszcze dalej niż północ" o naczelniku poczty, który zostaje przeniesiony na znienawidzoną prowincję oraz produkcję Piotra Wereśniaka "Zróbmy sobie wnuka", w której szantażowane przez milionera rodzeństwo próbuje przekonać rodziców do sprzedaży ziemi, znajdującej się w intratnym miejscu.

W poniedziałek Dwójka pokaże: "Słynną restaurację" historię właściciela wytwornej paryskiej restauracji z Louisem de Funesem w roli głównej, "102 dalmatyńczyki", sequel familijnego hitu o niesfornych czworonogach, a także dwa filmy sensacyjne: drugą część "Liberatora" ze Steven Seagalem w roli kucharza-komandosa oraz "Nikitę" Luca Bessona, historię młodej narkomanki, z której rządowa agencja postanawia zrobić zabójcę idealnego.

Oprócz drugiej części wspomnianego "Titanica" Polsat zaoferuje swoim widzom także takie filmy, jak: "Długo i szczęśliwie", współczesną wersję historii Kopciuszka, a także "Rycerz króla Artura", baśniową opowieść spod znaku "miecza i magii" o tytułowym królu, jego rycerzach i ukochanej kobiecie, w gwiazdorskiej obsadzie: Sean Connery, Richard Gere, Julia Ormond.

Tego samego dnia na TVN-ie będzie natomiast obejrzeć m.in.: ekranizację niezwykle popularnej kreskówki - "Scooby Doo", opartą na klasycznej książce Juliusza Verne'a opowieść o niezwykłej wyprawie - "Podróż do wnętrza Ziemi", a także fabularną wersję historii miłości brytyjskiego następcy tronu Williama i jego koleżanki ze studiów, Kate Middleton - "William i Kate".

Które emitowane w święta wielkanocne filmy wybierzecie?

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielkanoc | filmy | telewizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje