Reklama

Reklama

"Wielka woda": Znamy obsadę nowego serialu Netfliksa

Netflix ogłosił obsadę serialu "Wielka woda", do którego trwają obecnie zdjęcia we Wrocławiu. W głównych rolach wystąpią:Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszyć im będą im m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot.

"Wielka woda" pojawi się w ofercie Netfliksa w 2022 roku

"Wielka woda" to sześcioodcinkowy serial fabularny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.

"Wielka woda": Serial Netfliksa opowie o powodzi tysiąclecia

Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada  trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób - brzmi oficjalny opis fabuły.

Reklama

Agnieszka Żulewska wcieli się w rolę Jaśminy Tremer - hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź. Tomasz Schuchardt wcieli się w postać Jakuba Marczaka - urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę.

Obsadę uzupełniają: Ireneusz Czop (jako Andrzej Rębacz, który walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi), debiutująca na ekranie Blanka Kot (Klara Marczak) oraz Anna Dymna (Lena Tremer) i Jerzy Trela (ojciec Rębacza).

Za reżyserię serialu odpowiedzialni będą: twórca "25 lat niewinności" Jan Holoubek (reżyser formatujący) oraz Bartłomiej Ignaciuk. Scenariusz jest dziełem Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej.

"Już w 2022 roku, do zróżnicowanego gatunkowo katalogu Netflix, dołączy dramat katastroficzny Wielka woda. Szczególnie cieszy nas, że tak ważne dla wrocławian i Polaków wydarzenia, zainspirowały wybitnych twórców do stworzenia nowego serialu dla Netflix, a fragmenty naszej historii i kultury dotrą oraz będą intrygować widzów na całym świecie" - podkreśla Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielka woda (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama